کد خبر : 3305
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۱

عزت الله ضرغامی:

نگاه تیزبین خبرنگار منعکس کننده نارسایی های جامعه است

نگاه تیزبین خبرنگار منعکس کننده نارسایی های جامعه است

سید عزت الله ضرغامی در همایش فعالان رسانه ای استان ایلام به مناسبت روز خبرنگار اظهار داشت: خبرنگاران با توجه به وظیفه خطیر خبری ناظران اصلی و ‌واقعی جامعه و در بسیاری موارد ارائه دهنده راهکار برای رفع یا کاهش مشکلات اجتماعی هستند. وی تاکید کرد: ایران اسلامی نیازمند نظارت خبرنگاران به عنوان نمایندگان و

سید عزت الله ضرغامی در همایش فعالان رسانه ای استان ایلام به مناسبت روز خبرنگار اظهار داشت: خبرنگاران با توجه به وظیفه خطیر خبری ناظران اصلی و ‌واقعی جامعه و در بسیاری موارد ارائه دهنده راهکار برای رفع یا کاهش مشکلات اجتماعی هستند.
وی تاکید کرد: ایران اسلامی نیازمند نظارت خبرنگاران به عنوان نمایندگان و نخبگان جامعه است چرا که عدم نظارت و نبود انتقادهای سازنده از سوی خبرنگاران موجب بروز برخی ناکارآمدی های عملکردی و کج روی هایی از طرف مسئولان و مدیران می شود.
رئیس سابق سازمان صدا و سیما با بیان اینکه برخی ناکارآمدی و سوء مدیریت ها در بین مسئولان مشاهده می شود، یادآور شد: وجود یا گسترش ایرادات مدیریتی از سوی مسئولان باعث ناراحتی ، ‌بدبینی و تاثیرگذاری منفی بر باورها و اعتقادات دینی مردم و افکار عمومی نسبت به دین مبین اسلام و آرمان های آن می شود چرا که این ایرادات مدیریتی مسئولان را از نگاه اسلام می دانند.
ضرغامی افزود: رسانه ها با شجاعت، بدون ترس یا خط و ‌مشی های اداری و با حفظ عزت نفس کاری و شخصیتی بر وضعیت جامعه نظارت کنند و مدافع حقوق افکار عمومی باشند.
وی گفت: خبرنگاران باید بدور از مسائل حاشیه ای و رعایت اخلاق حرفه ای ، با بهره گیری از دانش و سواد رسانه ای و اشراف بر موضوعات حوزه های مختلف عملکرد مسئولان و جامعه را رصد و نظارت کنند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی یادآور شد: خبرنگاران رسانه ها باید اخبار و موضوعات مختلف را اهم و مهم کرده و با اجتهاد به رویدادها آنها را اولویت بندی و با ظرافت و حساسیت موضوعی منتشر کنند.
ضرغامی گفت: خبرنگاران بر افکار عمومی تاثیرگذار هستند بنابراین آثار منتشر شده از سوی آنها باید عادلانه همراه با انعکاس واقعیت ها باشد.
وی خودسازی و تقویت کرامت نفس را برای خبرنگاران لازم و ضروری دانست و تاکید کرد: اهالی رسانه باید در کنار نظارت بر جامعه و مسئولان بر جایگاه خبری و حساسیت های آن و تاثیرگذاری خبر بر مردم و جامعه نیز نظارت داشته باشند.

** خبرنگاران سربازان جبهه نرم رسانه ای هستند
فرمانده سپاه حضرت امیرالمومنین (ع) ایلام نیز در این مراسم گفت: خبرنگاران به عنوان پل ارتباطی بین مردم و مسئولان باید اخبار جامعه را با رعایت واقعیت و صحت اما با چاشنی آرامش بخشی و ایجاد اتحاد بین افکار عمومی و مسئولان انعکاس و نشر دهند.
سردار سید صادق حسینی اظهار داشت: خبرنگاران امروز سربازان جبهه نرم نظام در برابر هجمه های همه جانبه دشمنان هستند و این موضوع وظیفه خبری خبرنگاران را سنگین تر کرده است.
وی افزود: امروز جبهه استکبار با تمام قدرت و قوا در برابر انقلاب ابران اسلامی صف آرایی کرده اند و در این میان خبرنگاران باید با زبان قلم و خلق نوع آوری های خبری استقامت، پایداری، توانمندی و اتحاد مردم ایران اسلامی و زبونی و دسیسه های دشمنان را با رعایت صداقت و شیوایی خبری برای مخاطبان نشر دهند.
حسینی تاکید کرد: رسانه ها و خبرنگاران نقشی مهم و اثرگذار در حفظ انسجام و وحدت ملی دارند و بدون شک آنها زبان گویای وقایع جامعه هستند و باید در کنار انعکاس اخبار التهاب های افکار عمومی را به سمت آرامش سوق دهند.
وی گفت: خبرنگاران باید نقاط قوت، اظهارات مثبت و امیدوارکننده مسئولان را برجسته و همچنین دسایس و توطئه های دشمنان و استکبار جهانی را برای مخاطبان روشنگری کنند./ایرنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.