کد خبر : 10802
تاریخ انتشار : جمعه 17 اسفند 1397 - 23:03

برگزیده های تئاتر ملی شرهانی معرفی شدند

برگزیده های تئاتر ملی شرهانی معرفی شدند

بیش از ۷۵ هنرمند در قالب ۱۱ گروه هنری از ۱۰ استان کشور در جریان برگزاری جشنواره تئاتر ملی شرهانی طی روز های سه شنبه ،چهارشنبه و پنج شنبه هفته جاری در دهلران با اجرای ۳۳تئاتر خیابانی با هم به رقابت پرداختند. داوری این جشنواره که در قالب تئاتر دفاع مقدس و در شهرستان مرزی

بیش از ۷۵ هنرمند در قالب ۱۱ گروه هنری از ۱۰ استان کشور در جریان برگزاری جشنواره تئاتر ملی شرهانی طی روز های سه شنبه ،چهارشنبه و پنج شنبه هفته جاری در دهلران با اجرای ۳۳تئاتر خیابانی با هم به رقابت پرداختند.
داوری این جشنواره که در قالب تئاتر دفاع مقدس و در شهرستان مرزی دهلران به عنوان یکی از اوردگاه های دوران دفاع مقدس برگزار شد توسط محمودرضا رحیمی، شهرام نوشیر و فاتح بادپروا انجام گرفت.
هیات داوران عصر پنج شنبه در ایین پایانی افراد و گروه های برتر این جشنواره ملی که با استقبال گسترده علاقه مندان هنر های نمایشی همراه بود معرفی کردند.
هیات داوران در بخش بروشور لوح تقدیر وجایزه نقدی به مبلغ ۲میلیون ریال وجه نقد را به طرح بروشور نمایش هیچ کس کاری از بهنام کاوه اهدا کرد.
لوح و ۳میلیون ریال وجه نقد بخش طراحی لباس این جشنواره نیز به نمایش ضیافت از مختار محمدی تعلق گرفت.
در بخش برگزیده طراحی صحنه نیز تندیس و دیپلم افتخار جشنواره و ۵میلیون ریال وجه نقد به نمایش هیچ کس از بهنام کاوه از خرمشهر رسید.
لوح و تندیس جشنواره و ۴میلیون ریال وجه نقد بخش موسیقی نیز به نمایش زخمداران و آقایان علی خاتمی و ابراهیم ابراهیمی اهدا شد.
در بخش اهنگ سازی نیز تندیس جشنواره و دیپلم افتخار به محمد نادری بخاطر نمایش هشت رسید.
در طراحی فضا نیز از ۲ نفر تقدیر شد و لوح تقدیر و ۴میلیون ریال وجه نقد به یونا موسی نژاد بخاطر نمایش زخمدان و گژال راست بین بخاطر طراحی فضا نمایش ضیافت تعلق گرفت.
تندیس جشنواره و لوح تقدیر و دیپلم افتخار بخش طراحی فضا هم به آقایان محمود عباس زاده و احمدی جعفری بخاطر نمایش دهلران پایتخت سونامی جهان رسید.
در بخش بازیگری سوم زن نیز اکرم یدی از کرمانشاه بخاطر بازی در نمایش عاشقانه هایی برای یک مادرلوح جشنواره و ۵میلیون ریال وجه نقد دریافت کرد.
رتبه دوم بازیگری زن این جشنواره نیز به مارال ایزد بخش بخاطر نمایش دهلران پایتخت سونامی جهان شامل دیپلم افتخار و تندیس جشنواره و ۷میلیون ریال وجه نقد اهدا شد.
افسانه محمدی نیز موفق شد بعنوان بازیگر اول زن در نمایش این شناسنامه باطل نمی شود تندیس جشنواره و لوح و دیپلم افتخار و ۹میلیون ریال وجه نقد دریافت کند.
رتبه سوم بازیگری مرد که لوح و ۵میلیون ریال وجه نقد دریافت کرد بهاحمد جعفری بخاطر بازی در نمایش دهلران پایتخت سونامی جهان رسید.
رتبه دوم بازیگری مرد شامل لوح و ۷میلیون ریال وجه نقد به مهدی جودکی از اصفهان بخاطر بازی در نمایش هشت اهدا شد.
مصطفی کولیوندی از دهلران نیز برگزیده بازیگر مرد این جشنواره شد و مفتخر به دریافت دیپلم افتخار و تندیس جشنواره و۹ میلیون ریال وجه نقد بخاطر بازی در نمایش bell 214 شدند.
در طرح و ایده و متن نیز هیات داوران بدون اولویت از سه اثر با تندیس جشنواره و دیپلم افتخار و هر کدام ۹ میلیون ریال تجلیل کرد که شامل نمایش هیچ کس از بهنام کاوه ونمایش ضیافت از مختار محمدی و نمایش دهلران سونامی پایتخت جهان از آرش منصوری بودند.
در رتبه سوم کارگردانی نیز از مختار محمدی بخاطر نمایش ضیافت با لوح تقدیر و ۷میلیون ریال تجلیل شد.
رتبه دوم کارگردانی نیز به بهنام کاوه بخاظر نمایش هیچ کس با ۹ میلیون ریال وجه نقد رسید.
مصطفی کولیوندی نیز بخاطر کارگردانی bell 214 بعنوان کارگردان برگزیده معرفی و دیپلم افتخار ، تندیس جشنواره و ۱۲میلیون ریال وجه نقد دریافت کرد.
هیئت داوران در پایان ۵ اثر را از آثار اجرا شده در تئاتر ملی شرهانی به جشنواره ها سراسری و بین المللی پیشنهاد داد.
نمایش bell 214 از مصطفی کولویندی به جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان،نمایش دهلران پایتخت سونامی جهان از احمد جعفری به جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان،نمایش هیچ کس از بهنام کاوه به جشنواره تئاتر سراسری ایثار،نمایش زخمدان از حسنی قبادی به جشنواره سراسری مرصاد ونمایش ضیافت از مختار محمدی را به جشنواره تئاتر سراسری سوره ماه معرفی کردند.
لوح تقدیر و جایزه نقدی ۲ میلیون ریالی بازیگران خرد سال نیز به النا فرجی و کیارا حاتمی بخاطر بازی در bell214 و الینا کلهربخاطر بازی در نمایش دختر تعلق گرفت.
دبیر خانه جشنواره از حیدر رضایی و مالک آبسالان هنرمندان و بازیگران و نویسندگان خوب دهلرانی با اهدا لوح و تندیس جشنواره تقدیر کرد.
به گزارش ایرنا، سومین دوره تئاترملی خیابانی شرهانی با استقبال گروه های نمایشی ۱۰ استان کشور از ۱۳ تا ۱۶ اسفند در دهلران برگزار شد.
دبیر جشنواره تئاتر منطقه ای شرهانی گفت: ۷۹ اثر به دبیر خانه این جشنواره ارسال شد که بعد از بررسی ها ۱۱ اثر جواز حضور در جشنواره را کسب کردند و در سه روز اجرای این جشنواره ملی، با هم رقابت کردند.
سعید خیرالهی با اشاره به شرکت ۱۰ استان در این جشنواره گفت: در مدت سه روز ۳۳ اجرا توسط گروه های هنری در ارائه شد.
۲۲۰ کیلومتر نوار مرزی شهرستان دهلران با همسایه غربی کشور محل انجام عملیات های متعدد حماسی دوران دفاع مقدس است .
شهرستان دهلران در ۲۰۰ کیلومتری جنوب ایلام قرار دارد./ایرنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.