کد خبر : 16890
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۰

۱۴۱ پیمانکار و شرکت مشاوره ای در ایلام رتبه بندی شدند

۱۴۱ پیمانکار و شرکت مشاوره ای در ایلام رتبه بندی شدند

رحمت الله قیصوری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: کارگروه مصالح و تجهیزات صنعت ساخت که ایجاد بستر لازم جهت بکارگیری ضوابط و استانداردها و معیارهای فنی را برعهده دارد در قالب ۱۷ جلسه سال ۹۷ تشکیل شد. وی افزود: سال گذشته اصلاح نقشه و مشخصات فنی ، رفع نواقص

رحمت الله قیصوری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: کارگروه مصالح و تجهیزات صنعت ساخت که ایجاد بستر لازم جهت بکارگیری ضوابط و استانداردها و معیارهای فنی را برعهده دارد در قالب ۱۷ جلسه سال ۹۷ تشکیل شد.
وی افزود: سال گذشته اصلاح نقشه و مشخصات فنی ، رفع نواقص ، ارتقاء کیفیت مصالح مصرفی ۱۰۵ پروژه اجرایی دستگاه های اجرایی در حوزه دانشگاه علوم پزشکی ، ورزش و جوانان ، منابع طبیعی و …. انجام گرفت.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی ایلام هدف از برگزاری کارگروه مصالح و تجهیزات ساخت را استانداردسازی مصالح ساختمانی مصرفی در پروژه های عمرانی و بخش خصوصی دانست و افزود: اطلاع رسانی عمومی و فرهنگ سازی استفاده از مصالح استاندارد به عنوان یک مطالبه کلی در صدا و سیما و از طریق نصب بنر در سطح شهر انجام شد.
قیصوری با بیان اینکه در حال حاضر بالغ بر ۵۸۴ شرکت پیمانکاری، ۱۹ مشاور و ۳۸۱ پیمانکار حقیقی در استان رتبه بندی شده اند، تاکید کرد: وظایف امور مشاوران و پیمانکاران نظارت بر بررسی و تعیین صلاحیت و رتبه بندی و ارزشیابی پیمانکاران و مشاوران است که در زمینه ارتقاء ظرفیت کمی و کیفی پیمانکاران و شرکت های پیمانکاری و مشاوره اقدام می کنند .
وی از برگزاری کارگروه پیمان و ضوابط فنی در قالب ۱۸ جلسه سال ۱۳۹۷ در راستای تسریع در انجام عملیات اجرایی، رفع اختلافات و ابهامات ضوابط و مقررات حاکم بر پیمان های منعقده فی مابین دستگاه های اجرایی و پیمانکاران و مشاوران و هم چنین رفع موانع اجرایی و بررسی کارهای امانی خبر داد.
قیصوری افزود: سال ۱۳۹۷ بیش از ۱۰۵ پروژه عمرانی مورد بازدید قرار گرفت که این بازدیدها منجر به اصلاح نقشه و مشخصات فنی ، رفع نواقص ، ارتقاء کیفیت مصالح مصرفی دستگاه های اجرایی ازجمله پروژه های عمرانی حوزه دانشگاه علوم پزشکی ، ورزش و جوانان ، منابع طبیعی و …. شده است.
وی در مورد برگزاری کارگروه آموزش هم یادآور شد: این کارگروه در راستای ارتقاء سطح علمی عوامل اجرایی و کارشناسان فنی دستگاه های اجرایی نسبت به برگزاری ۹ دوره آموزشی در سال ۱۳۹۷در فرایند زمینه آشنایی دستگاه های اجرایی ، مشاوران و پیمانکاران با نظام فنی و اجرایی طرحها ، ضوابط ، آیین نامه ها و دستورالعمل های آن با هماهنگی و همکاری واحدهای ذیربط با مرکز آموزش از جمله برگزاری دوره های آموزشی واگذاری پروژه های عمرانی به بخش خصوصی ، مهندسی ارزش ، قانون برگزاری مناقصات ، رعایت ایمنی در پروژ ه های عمرانی و … بوده است.
وی از پیگیری برای اخذ مجوز استخدام از سازمان امور اداری و استخدامی کشور و تامین اعتبار لازم از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور و توزیع مجوز بین دستگاه های اجرایی استان در بستر سامانه کارمند ایران و موضوع تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی دارای کارنامه مجاز آزمون استخدام ادواری و انجام امور اجرایی آنان در بستر سامانه کارمند ایران و پاسخ به استعلامات متعدد دستگاه ها در حوزه امور اداری واستخدامی ، تبدیل وضعیت ها، حقوق و مزایا، فوق العاده مناطق کمتر توسعه یافته و ماموریت آموزشی ایثارگران در سال گذشته خبر داد.
به گفته قیصوری برگزاری چهار جلسه شورای راهبری توسعه مدیریتی در سال ۱۳۹۷ و پیگیری مسائل و مشکلات نظام اداری،
نظارت عالیه بر برگزاری آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی استان ایلام در تیرماه پارسال برای جهت جذب ۱۷۱ نفر در پنج دستگاه اجرایی استان ایلام و بازرسی از ۷۳ دستگاه اجرایی و نظارت بر استقرار میز خدمت دستگاه های اجرایی و تحقق ۸۷ درصد میز خدمت ادارات و ارائه گزارش در شورا راهبری توسعه مدیریت استان و تقدیر از پنج دستگاه برتر میز خدمت در جشنواره شهید رجایی از دیگر اقدام های سال گذشته بود./ایرنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.