کد خبر : 5069
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ - ۲۳:۵۰

استاندار ایلام:

نوسانات قیمتی در اجرای پروژه های اشتغالزایی لحاظ شود

نوسانات قیمتی در اجرای پروژه های اشتغالزایی لحاظ شود

قاسم سلیمانی دشتکی روز چهارشنبه در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان اظهار داشت: سرمایه گذارانی که به دنبال تولید، اشتغال و توسعه هستند اگر برای آنها این تغییرات قیمت مد نظر قرار نگیرد، به یک بدهکار بانکی تبدیل شده و نمی توانند به اهداف خود دست یابند. وی افزود: باید در ارزیابی میزان

قاسم سلیمانی دشتکی روز چهارشنبه در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان اظهار داشت: سرمایه گذارانی که به دنبال تولید، اشتغال و توسعه هستند اگر برای آنها این تغییرات قیمت مد نظر قرار نگیرد، به یک بدهکار بانکی تبدیل شده و نمی توانند به اهداف خود دست یابند.
وی افزود: باید در ارزیابی میزان سرمایه ثابت و جاری با توجه به افزایش قیمت ها تغییراتی ایجاد شود تا طرح ها به تولید و اشتغال برسند.
استاندار ایلام خواستار ابلاغ سریع مرحله دوم طرح تسهیلات اشتغالزایی شد و گفت: استان هایی که جذب بالایی در بحث تسهیلات اشتغالزایی داشته اند باید سهم آنها در مرحله دوم افزایش یافته و تشویق شوند.
سلیمانی دشتکی به موضوع رسته طرح های اشتغالزایی اشاره کرد و یادآور شد: در این خصوص نیز باید اختیارات استان ها افزایش یابد و ۲۰ تا ۳۰ درصد به نسبت مزیت ها قابل تغییر باشند و استان ها بتوانند با توجه به مزیت ها و پتانسیل های منطقه خود نسبت به تغییر این رسته ها اقدام کنند.
وی ادامه داد: ۱۰ درصد تسهیلات در سطح ملی به بخش معدن اختصاص یافته و این ظرفیت یکی از مزیت های اقتصادی در استان ایلام است که باید اعتبار و تسهیلات بیشتری به آن اختصاص یابد.
سلیمانی دشتکی به اختصاص تسهیلات اشتغال روستایی به شهرک های صنعتی مستقر در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر اشاره کرد و گفت: بیشتر شهرهای استان ایلام دارای جمعیت زیر ۲۰ هزار نفر هستند و با توجه به زیرساخت های مناسب برای اجرای طرح های تولیدی و اشتغالزایی اگر این شهرک ها در زمره روستاها به حساب آیند و شامل تسهیلات اشتغال زایی روستایی باشند امکان تعریف طرح های بسیاری در آنها وجود خواهد داشت.
وی تاکید کرد: برخی از بانک های تخصصی از ارائه تسهیلات محرومند و شایسته است این بانک ها به بحث ارائه تسهیلات اشتغال زایی وارد شوند و از ظرفیت آنها نیز استفاده شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این نشست گفت: مجموع اعتبارات ابلاغی مرحله اول تسهیلات اشتغال روستایی، یک هزار و ۲۱۱ میلیارد ریال است و تا هجدهم مهرماه جاری ۲ هزار و ۳۰ پرونده در بانک ها با اعتبار یک هزار و ۳۱۹ میلیارد ریال و اشتغالزایی سه هزار و ۸۴۱ نفر مصوب شده اند.
شکراله شیرخانی افزود: تاکنون بر اساس سهم ابلاغی مرحله اول استان، یک هزار و ۹۱۲ قرارداد با اعتبار یک هزار و ۲۳۳ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۳ هزار و ۴۹۲ نفر منعقد شده و کل پرداختی های استان با توجه به یک هزار و ۷۴۰ پرونده ۵۸۰ میلیارد ریال بوده است.
وی یادآور شد: بانک های عامل نیز تاکنون بر اساس یک هزار و ۲۱۱ میلیارد ریال اعتبار تخصیصی استان، پست بانک ۱۲۴ طرح مصوب با اعتبار ۲۲۱ میلیارد ریال و ۱۲۲ عقد قرارداد با اعتبار ۲۱۸ میلیارد ریال و بانک کشاورزی ۹۴۹ طرح مصوب با ۶۵۴ میلیارد ریال اعتبار و ۸۹۵ طرح و اعتبار ۶۲۰ میلیارد ریال قرارداد منعقد شده است.
به گفته شیرخانی صندوق کارآفرینی امید با ۷۵۱ طرح مصوب و اعتبار ۱۸۲ میلیارد ریال، ۶۹۳ عقد قرارداد با اعتبار ۱۶ میلیارد ریال و بانک توسعه تعاون با ۲۳۰ طرح مصوب و ۲۶۶ میلیارد ریال اعتبار و۲۰۵ قرارداد با اعتبار ۲۳۸ میلیارد ریال منعقد شده است.
به گزارش ایرنا، نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان ایلام روز چهارشنبه با حضور استاندار، مشاور وزیر و مدیرکل اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سالن جلسات استانداری برگزار شد./ایرنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.