کد خبر : 2532
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۲

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی ایلام:

مشارکت نخبگان و صاحب نظران در کیفیت طرح آمایش ایلام موثر است

مشارکت نخبگان و صاحب نظران در کیفیت طرح آمایش ایلام موثر است

رحمت اله قیصوری در نشست کارگاه مشارکتی آینده نگری توسعه فضایی استان با محوریت بخش دوم و ششم مطالعات آمایش استان اظهار کرد: جهت گیری ها و راهبردهای توسعه در طرح آمایش استان مشخص خواهد شد به همین دلیل نظرات نخبگان و کارشناسان در افزایش کیفیت آن موثر است. وی ادامه داد: طرح آمایش یکی

رحمت اله قیصوری در نشست کارگاه مشارکتی آینده نگری توسعه فضایی استان با محوریت بخش دوم و ششم مطالعات آمایش استان اظهار کرد: جهت گیری ها و راهبردهای توسعه در طرح آمایش استان مشخص خواهد شد به همین دلیل نظرات نخبگان و کارشناسان در افزایش کیفیت آن موثر است.
وی ادامه داد: طرح آمایش یکی از برنامه ریزی های بالا دست و بلند مدت هر استانی است که در سطح کشور در استانهای مختلف در حال تهیه است و این طرح در ایلام تا پایان تیرماه به سرانجام خواهد رسید.
وی ادامه داد: بر اساس قانون برنامه ششم توسعه، مطالعات طرح آمایش استان از سال دوم اجرایی می شود که امیدواریم داده ها و اهداف مد نظر بر اساس واقعیات ثبت شود تا به نتیجه مطلوب برسیم.
وی بر لزوم همکاری و همراهی صاحب نظران، نخبگان، کارشناسان و مدیران دستگاه های اجرایی به منظور تکمیل فرم ها و ارایه نظرات موثر در غنی سازی طرح آمایش استان تاکید کرد.
به گزارش ایرنا، در این کارگاه فصل ششم مطالعات طرح آمایش استان با عنوان تبیین چشم انداز و طراحی سناریوی توسعه فضایی استان شامل مفاهیم کاربردی و چارچوب سناریو نگاری توسعه فضایی استان، روندها و پیشران های تجارب و مطالعات مرتبط، مهمترین روندهای محیط زیست و جمعیتی بر اساس مطالعات وضع موجود استان و کلان روندها و پیشران های اثرگذار بر آینده استان بر اساس مطالعات کارگاه مشارکتی مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.
مطالعات طرح آمایش استان توسط شرکت شرق آیند اکنون در حال انجام است و شش فصل آن به اتمام رسیده و قرار است بزودی تهیه و تدوین شود./ایرنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.