کد خبر : 56856
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۲

طرح ملی نسخ الکترونیک جزو برنامه ها و الزامات برنامه ششم توسعه است

طرح ملی نسخ الکترونیک جزو برنامه ها و الزامات برنامه ششم توسعه است
ندای زاگرس - سهیلا ملکشاهی مدیر کل تامین اجتماعی ایلام در نشست مجازی با اصحاب رسانه گفت: بکارگیری بازنشستگان و استثنایی بودن ایثارگران به این منظور نیست که فرد ایثارگر هم بازنشسته باشد و هم بتواند کار کند، ایثارگران با وجود بازنشسته شدن می توانند تحت شرایطی که بخشنامه شده مجدداً از مزایای شاغلی استفاده کنند و چنانچه بخواهند بازنشسته شوند، طبق شرایط جدید خود را بازنشسته کنند اما اینکه ایثارگر همزمان هم حقوق بازنشستگی دریافت کند و هم شاغل باشد، وجود ندارد.

 

وی با اشاره به اینکه ۲۸۸ هزار نفر معادل ۴۸ و نیم درصد جمعیت استان تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار دارند؛ افزود: بیشترین تعداد مربوط به ایلام و کمترین بیمه‌شده ها نیز مربوط به شعبه ملکشاهی است، پس از اجرای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تعهدات بلند مدت و کوتاه مدت این سازمان ۷۲ میلیارد تومان ماهانه هزینه می شود و ۱۰۰ درصد کارفرمایان از طریق خدمات غیرحضوری لیست بیمه شده های خود را به سازمان تامین اجتماعی پرداخت می‌کنند.

 

ملکشاهی خاطرنشان ساخت: طرح ۳۰۷۰ یک انقلاب بزرگ الکترونیکی در سازمان تامین اجتماعی ایجاد کرد و تعداد ۳۰ خدمت پرتکرار در شعب سازمان تامین اجتماعی به صورت غیرحضوری انجام می‌شود و بر اساس محاسبات انجام شده با اجرای این طرح ۷۰ میلیون مراجعه بیمه‌شدگان از شعب سازمان کاهش پیدا کرده است.

 

این مسئول خاطرنشان ساخت: مردم می‌توانند از طریق موبایل در خانه از خدمات اصلی سازمان از جمله خرید خدمت سربازی، سوابق بیمه‌ای، دستمزد، شغل و همه آنچه در ارتباط با سازمان تامین اجتماعی است، می‌توانند با مراجعه به سامانه ۳۰۷۰ برخوردار شوند، با اجرای همسان‌سازی هیچ مستمری بگیری وجود ندارد که از اسفند ۹۸ تاکنون کمتر از یک و نیم برابر حقوق دریافتی خود دریافت کند و پرداخت هزینه های مستمری بگیران قبل از اجرای همسان‌سازی یک و نیم برابر مبلغ جمع کل پرداختی های سازمان شده است.

 

ایشان تاکید داشت: همسان سازی حقوق بازنشسته ها سیاست سازمان تامین اجتماعی به عنوان یک نهاد اقتصادی بر این بود که افرادی که مدت زمان بیشتری و مبلغ بیشتری بابت حق بیمه به سازمان پرداخت کرده بودند، بتوانند از افزایش بیشتری برخوردار باشند، این یعنی عدالت اجتماعی و اقتصادی و ایجاد انگیزه برای کسانی که بخواهند در این سازمان اقتصادی سرمایه‌گذاری کنند.

 

مدیر تامین اجتماعی ایلام گفت: یکی از اعتراضاتی که به همسان سازی و متناسب سازی شده خواست تعدادی از مردم اجرای همسان‌سازی است اما سازمان نمی‌تواند همسان سازی اجرا کند زیرا بر اساس قانون عدالت اجتماعی و اقتصادی افرادی که ۱۰ سال حق بیمه دارند، نمی توانند برابر مزایای بازنشستگانی که ۳۰ سال خدمت کرده برخوردار باشد و این یک امر عادلانه است.

 

ملکشاهی با اشاره به اینکه بیمه‌شده های بیکاری استان ۹۰۰ نفر هستند؛ تاکید داشت: بیمه این عزیزان ماهانه توسط سازمان مرکزی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پرداخت شده، به استثنای کسانی که از طریق وزارت تعاون و مشاغلی که بر اثر کرونا بیکار شده اند.

 

مدیرکل تامین اجتماعی ایلام ادامه داد: افراد دارای ۵۰ سال و ۳۰ سال سابقه کار می توانند تقاضای بازنشستگی کنند و افرادی که ۶۰ سال سن و کمتر از ۲۰ سال سابقه دارند، می‌توانند به نسبت پرداخت سنوات بیمه شان از مزایای بازنشستگی استفاده کنند اما بر اساس ماده ۱۱۱ قانون تامین اجتماعی که همواره نباید بازنشسته کمتر از حداقل دریافتی یک کارگر دریافت کند درخصوص این افراد اعمال نمی‌شود و صرفاً به تعداد سنوات پرداخت حق بیمه محاسبه مستمری می‌شوند و بازنشستگی به آنها پرداخت می‌شود.

 

وی گفت: در خصوص واحدهای تولیدی مشکل دار سازمان سعی کرده در کنار کارگاه‌های تولیدی قرار بگیرد و خوشبختانه تمام کارگاه هایی که دچار مشکل بیمه هستند را با استفاده از اقساط طولانی‌مدت و شرایط بخشودگی جرائم حمایت کنیم و با وجود مشکلات فراوان در سازمان تامین اجتماعی در ارتباط با پرداخت حقوق مستمری‌بگیران هیچ گاه سبب تعطیلی هیچ کارگاهی نشدیم.

***

در ادامه این نشست مجازی علیرضا رمضانی مدیر درمان تامین اجتماعی استان ایلام در سخنانی گفت: در سال ۹۹ دو درمانگاه تامین اجتماعی در مرکز استان و شهرستان دهلران مستقر شده بود که با رایزنی‌های صورت گرفته برای شهرستان‌های سرابله، دره شهر و آبدانان نیز مجوز ساخت درمانگاه دریافت شده و درمانگاه شهرستان مهران نیز درحال ساخت است و ساخت درمانگاه تامین اجتماعی مهران ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

 

همچنین تجهیزات و امکانات درمانگاه قلب در درمانگاه شماره ۲ تامین اجتماعی ایلام مستقر می‌شود و توسعه و تجهیز بیمارستان زاگرس ایلام و خرید تجهیزات جدید با اعتبار ۳۰۰ میلیارد ریال از دیگر اولویت‌های تامین اجتماعی استان است.

 

رمضانی ادامه داد: داروهای بیماران خاص شامل تالاسمی، هموفیلی و دیالیزی نه تنها در سطح داروخانه های سازمان بلکه داروخانه های معمولی استان نیز وجود ندارد و این داروها فقط در داروخانه بیمارستان شهید مصطفی و یا در داروخانه های منتخب که داروهای آن از سوی دانشگاه علوم پزشکی تامین می شود، موجود است و در سه ماهه اول۱۴۰۰ پنجاه شش هزار و ۹۳۴ بیمه شده به سه مرکز درمانی سازمان تامین اجتماعی مراجعه کرده اند که از این تعداد مراجعات، هفت هزار و ۵۸۴ مورد مربوط به آزمایشگاه، هزار و ۷۵۷ مورد سونوگرافی، سه هزار و ۹۸۴ مورد رادیوگرافی، ۲۳۴ بیمار، ۶۳۷ مورد جراحی و ۴۲ هزار و ۷۳۸ نیز مربوط به درمانگاه است.

 

این مسئول خاطر نشان ساخت: طرح ملی نسخ الکترونیک در راستای الکترونیک شدن دولت جزو برنامه ها و الزامات برنامه ششم توسعه است و اجرای این طرح از سال ۹۷ در مراکز طرف قرارداد سازمان آغاز شده و هم اکنون با ۹۶ درصد در حال اجرا است و فاز دوم این طرح نیز در سطح بیمارستان ها و مراکز تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام در حال اجرا می‌باشد.

 

مدیر درمان تامین اجتماعی استان ایلام افزود: متأسفانه ضعف سرعت اینترنت در بعضی از مناطق استان ایلام می‌تواند در کند بودن سامانه نسخه الکترونیک موثر باشد، در هر صورت مشکلات این طرح به صورت روزانه رصد و پیگیری می‌شود و اگر بیمه شده گان با عدم پذیرش و یا مشکلاتی مواجه شدند، حتماً با سامانه ۱۴۲۰ تماس بگیرند تا کارشناسان تخلفات احتمالی را رصد و برخورد قانونی کنند.

وی در پایان ادامه داد: در خصوص تبدیل وضعیت ایثارگران شاغل در مجموعه های تحت مدیریت درمان تامین اجتماعی استان، مصوبه به مدیریت درمان استان واصل شده و عزیزانی که شرایط لازم را داشته باشند، حتماً تبدیل وضعیت خواهند شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.