کد خبر : 18218
تاریخ انتشار : جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۳

«سبحان» را تنها نگذارید…

«سبحان» را تنها نگذارید…

مادر سبحان می گوید تا پنج سالگی سبحان سالم و سلامت بوده، کلاس قرآن می رفت و زندگی عادی و آرامی داشتیم، اما به یکباره در سال ۹۵ با آزمایشی ساده متوجه بیماری نادر خونی پسرم شدیم که خیال کردم دنیا دور سرم می چرخد. تازه بعد از تشخیص بیماری، سختی‌ های زندگی من و

مادر سبحان می گوید تا پنج سالگی سبحان سالم و سلامت بوده، کلاس قرآن می رفت و زندگی عادی و آرامی داشتیم، اما به یکباره در سال ۹۵ با آزمایشی ساده متوجه بیماری نادر خونی پسرم شدیم که خیال کردم دنیا دور سرم می چرخد.
تازه بعد از تشخیص بیماری، سختی‌ های زندگی من و پسرم آغاز شد؛ از درمان های دارویی، خونگیری و بستری شدن گرفته تا هزینه های درمانی ورفت و آمد به خارج از استان…
من که به امید سبحان زندگی می کردم، دیگر راهی جز قوی بودن نداشتم، درمان را به توصیه پزشکان که می گفتند پسرت باید مغز استخوان بگیرد، از همان ابتدا آغاز کردم، برای درمان به خارج از استان و حتی تهران مراجعه کردم.
پزشکان گرفتن پیوند مغز استخوان را از خانواده پیشنهاد دادند اما بی فایده بود و گفتند باید از بند ناف پیوند گرفته شود که این کار نیز در ایران انجام نشد. سه سال است که برای انجام آزمایش ها به تهران می روم.
بیماری پسرم نادر است و حتی جز بیماری های خاص نیز قرار نگرفته است و اگر هر چه زودتر درمان نشود به بیماری سرطان خون مبتلا می شود.
پزشکان توصیه کردند باید پسرم در آلمان تحت درمان قرار گیرد که ۹۸ درصد شانس برگشت به زندگی را دارد اما هزینه های درمان و بستری، آزمایشات، شیمی درمانی و حتی رفت و آمد به خارج از کشور برایم بسیار سنگین است.
در واقع بزرگ شدن سبحان را با دست و پنجه نرم کردن در بیمارستان می دیدم، روی بدن پسرم زخم هایی کوچک و بزرگ عفونی دیده می شود که با آب و هوای بیرون حساسیت دارد، ماه ها بستری می شود و خون می گیرد.
پسرم عاشق درس خواندن و فوتبال است اما به خاطر بیماری اش نمی تواند نه درس بخواند و نه بازی کند چرا که اگر به زمین بخورد بدنش سیاه و کبود می شود…
تنها آرزویم این است که سبحان خوب شود و به زندگی برگردد و همچون بچه های دیگر ادامه تحصیل دهد.
دست یاری را ابتدا به سوی خدا بعد کمک خیران و مسوولان دراز می کنم. نگذارید پسرم از بین برود و امیدم ناامید شود.
مادر سبحان شرایط ناخوشایند و دردناک زیادی را پشت سر گذاشته است، می گوید بیماری سبحان امانم را بریده است و وقتی می بینم از این بیماری رنج می برد، بسیار اذیت می شوم و این بدترین اتفاق زندگی ام است.
ترس های یک مادر به خاطر ذره ذره آب شدن ثمره ی زندگی اش و از دست دادن پسرش، وقتی بیشتر می‌ شود که قرار است، تنها بار زندگی و بیماری نادر پسرش را آن هم بدون پشتوانه و حامی به دوش بکشد.
«البته ناگفته نماند از همان سال ۹۵ به بعد موسسه خیریه ای تحت عنوان «جمعیت مثبت» در هرمزگان هزینه های درمان و معیشتی سبحان را متقبل شدند که این برایمان بسیار خوشایند است.»
سبحان کوچولو نیز می گوید آرزو دارم درس بخوانم و وقتی بزرگ شدم، پلیس شوم. این پسرک عاشق فوتبال است، دوست دارد در تیم استقلال بازی کند.
داستان سبحان کوچولو شب گذشته در آیین تجلیل از خیران و حامیان ایتام و محسنین از سوی کمیته امداد امام خمینی (ره) هرمزگان از تیزری پخش شد و چشم همه حضار را اشک آلود کرد.
مردم خیر و نیک اندیش که در بین آن ها دستگاه ها و شرکت های بزرگ اقتصادی نیز دیده می شد، با دیدن این تیزر تا پایان برنامه ۵۷۰ میلیون ریال برای درمان سبحان متقبل شدند اما این رقم بسیار پایین است و کافی نیست.
عضو هیات علمی دانشگاه هرمزگان و سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرلنگه نیز در این برنامه اعلام کرد که معلم خصوصی سبحان را دانشگاه آزاد متقبل می شود.
خیران و نیکوکاران می توانند برای کمک به سبحان با شماره تلفن ۰۹۱۷۷۶۳۴۱۵۷ معاون مشارکت های مردمی کمیته امداد هرمزگان تماس بگیرند.
هم اکنون ۷۸ هزار خانوار برابر ۲۱۲ هزار نفر از جمعیت هرمزگان زیرپوشش کمیته امداد هستند که این آمار ۱۲ درصد از جمعیت کل استان را شامل می شود.

** وجود ۱۲هزار یتیم و فرزند محسنین درهرمزگان
هم اکنون ۸ هزار و ۵۳۲ یتیم و ۴ هزار و ۱۹۴ فرزند محسنین زیر پوشش کمیته امداد هرمزگان هستند و ۳۰ هزار و ۷۵۹ حامی از داخل و خارج کشور حمایت آن ها را برعهده دارند.
سال گذشته حامیان و خیران ۱۵۵ میلیارد و ۲۷۰ میلوین ریال به صورت نقدی و ۶۳ میلیارد و ۸۸۰ میلیون ریال غیرنقدی به ایتام کمک کردند که این رقم ۵۰ درصد بیشتر از سال ۹۶ بوده است.
نیکوکاران برای ثبت نام در طرح اکرام ایتام و محسنین می توانند با ارسال عدد ۱ به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۳۳۳۳۷۶ آمادگی خود را برای مشارکت و کمک به ایرن قرش اعلام کنند.

**وجود ۳۵ مرکز نیکوکاری در هرمزگان
از سال ۹۲ تاکنون با حمایت کمیته امداد هرمزگان و هیات امنای مساجد و معتمدان محلی، ۳۵ مرکز نیکوکاری برای کمک و خدمات رسانی به نیازمندان در استان راه اندازی شده است.
این مراکز نیکوکاری به ۱۷۵ هزار نیازمند واقعی شناسایی شده در محلات هرمزگان خدمات بهداشتی، درمانی، رفاهی، آموزشی، تجهیزاتی و معیشتی ارایه می دهند.
مراکز نیکوکاری پل ارتباطی بین نیازمندان و خیران است و به گسترش ارتباط بین مردم و احسان و نیکوکاری به نیازمندان و همچنین شناسایی خیران و نیازمندان واقعی می پردازد.

**فقر زیبنده هرمزگان پردرآمد نیست
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) هرمزگان نیز در این همایش گفت: هرمزگان از نظر سرانه درآمدی جزو پنج استان برتر کشور است اما از طرفی دیگر براساس آمارهای موجود جزو پنج استان دارای بیشترین آمار فقر مطلق است که این امر زیبنده این استان پردرآمد نیست.
علی الهیاری افزود: فقر در هرمزگان نسبت به سایر استان ها بالاتر بوده و این نشان از اختلاف طبقاتی بین مردم است.
وی بیان داشت: برای مبارزه با فقر ۲ نوع نگاه پیشگیری و درمان وجود دارد و پذیرفتن واقعیتی «فقر » و عزم ملی برای ریشه کنی آن می تواند گامی مهم برای درمان این معضل باشد.
مدیرکل کمیته امداد هرمزگان اظهارداشت: معضل فقر می ‌تواند آسیب‌های اجتماعی زیادی را برای قشرهای مختلف جامعه به وجود آورد.
الهیاری گفت: امروز جامعه وارد دوره ی فقر نسبی شده و همین امر نیز موجب افزایش هزینه فقرزدایی شده است.
وی یادآورشد: در سال گذشته ۴ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات دولتی و ۶۶۰ میلیارد ریال از محل مشارکت های مردمی در جهت خودکفایی و توانمند سازی نیازمندان و فقیران در هرمزگان هزینه شد.

**به برکت وجود خیران نیک اندیش نیازمندان تنها نیستند
استاندار هرمزگان نیز در این همایش گفت: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی و مردم خیر و نیک اندیش کشور، همه نیازمندان باید احساس کنند که دیگر تنها نیستند.
فریدون همتی افزود: مردم خیر و نیکوکار که مثال یک فرشته می مانند با نهادینه کردن روحیه انسانی و الهی در وجود خود از آن چه خدا روزیشان کرده است با نیازمندان تقسیم می کنند.
وی بیان داشت: برای رفع فقر باید روحیه خیرخواهی در جامعه نهادینه شود تا جامعه در مسیر مدینه فاضله قرار گیرد.
استاندار هرمزگان اظهارداشت: مردم باید در کنار خیران و نیکوکاران احساس آرامش کنند و مطمئن باشند که اگر مشکلی برای آن ها پیش بیاید، این افراد دست آن ها را خواهند گرفت.
همتی گفت: یکی از ویژگی خوب مردم ایران اعتقاد داشتن به باورهای دینی و مذهبی و انجام کار خیر در عرصه های مختلفی همچون مسجد سازی، مدرسه سازی، ساخت خانه بهداشت و دستگیری از ایتام و نیازمند و غیره است./ایرنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.