کد خبر : 2125
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ تیر ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۴

روحانی:

با صبر و استقامت دشمن را می شکنیم

با صبر و استقامت دشمن را می شکنیم

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز پنجشنبه در آیین افتتاح فاز دوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس در بندرعباس افزود: دشمن نسبت به ما کینه ای دیرینه دارد و یکی از سران اینهایی که امروز در آمریکا حکومت می کنند پیش از این گفته است باید ریشه ملت ایران را بخشکانیم. وی با تاکید بر اینکه

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز پنجشنبه در آیین افتتاح فاز دوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس در بندرعباس افزود: دشمن نسبت به ما کینه ای دیرینه دارد و یکی از سران اینهایی که امروز در آمریکا حکومت می کنند پیش از این گفته است باید ریشه ملت ایران را بخشکانیم.
وی با تاکید بر اینکه در این مقطع باید احساس قدرت کرده، سینه را سپر کنیم و با ایستادگی در برابر بدخواهان صبر و تحمل داشته باشیم، تصریح کرد: نباید سست شویم و گذشته ها و فاصله هایی که همیشه در میان افراد جامعه است را به میان بکشیم.
رئیس جمهوری گفت: یک ملت، سرافرازی خود را در روز امتحان و آزمایش برای جهانیان روشن می کند و امروز در یک مقطع تاریخی هستیم که اگر دشمنی علیه ما توطئه کرده تهدید او را دفع و تلاش کنیم حتی الامکان آن را تبدیل به فرصت کنیم.
وی اظهار داشت: تحریم بی تردید فشار و سختی بر زندگی مردم خواهد بود اما در عین حال می تواند فرصت بزرگی برای ابتکارها، خلاقیت، تولید و برای افتخار آفرینی در برابر قدرت های زورگوی جهان باشد.

** صدق و کذب ما در روزهای امتحان خداوند آشکار می شود
رییس جمهوری گفت: در طول زندگی انسان مقاطعی پیش می‌ آید که هم برای تاریخ ملت و سرنوشت کشور و هم برای تبلور لیاقت ‌های انسان کم‌ نظیر و سرنوشت‌ ساز است و صدق و کذب ما و راستگو بودن و غیر از آن در روزهای امتحان خداوند آشکار می‌ شود.
روحانی تصریح کرد: اگر چه همه در زبان افتخار می‌کنند که مؤمن، مسلمان، مخلص، معتقد و فداکار برای کشور هستند، اما در روز امتحان و آزمایش سرافرازی، صداقت و فداکاری‌شان برای تاریخ و جهان روشن خواهد شد.
رئیس جمهوری با بیان این که امروز یکی از مقاطع تاریخی مهمی است که در آن قرار داریم، اظهار داشت: اگر امروز دشمنی علیه ما توطئه کرده ، باید با تهدید دشمن مقابله کرده و در برابر آن بایستیم و ثانیا آن را به فرصت تبدیل کنیم.
روحانی اظهار داشت: تحریم، فشار و سختی برای زندگی مردم خواهد بود اما در عین حال فرصتی برای ابتکارات، خلاقیت، تولید و افتخارآفرینی در برابر قدرت‌های زورگوی جهان است.

** ایران شرایط بسیار خوبی دارد
رئیس جمهوری با بیان اینکه خداوند نعمت های بزرگی به ایرانیان عطا کرده، گفت: فرهنگ، کشوری متمدن و خوب، بهترین مردم، عشق به خاندان رسالت، جایگاه راهبردی ایران و امنیتی که در سایه ایثار و فداکاری مردم و نیروهای مسلح بوجود آمده، بسیار حائز اهمیت است و اگر وضعیت کشور را با برخی کشورهای منطقه و حتی برخی کشورهای جنوبی خلیج فارس مقایسه کنیم، می‌بینیم که شرایط بسیار خوبی داریم.
روحانی اظهار کرد: ملت ما خود سرنوشت‌ شان را انتخاب کرده و پای صندوق می ‌آیند و افتخار همه مسوولان این است که مشروعیت سیاسی ‌شان را از رای مردم دارند.
رئیس جمهوری با تاکید بر تلاش هر چه بیشتر به منظور شکست دشمن، افزود: شاید بگوییم دشمنان با برجام ایران مخالفند اما می‌بینیم که در چین و اروپا و سایر نقاط نیز این گونه هستند و در حقیقت آدم‌ هایی روی کار آمده اند که به هیچ چیز متعهد نبوده و هیچ پیمانی برایشان ارزشمند نیست.

** دلیلی برای گرانی وجود ندارد
روحانی با تاکید بر اینکه دلیلی برای گرانی وجود ندارد، اظهار داشت: امروز روز امتحان الهی است و همه باید فرهنگ اقتدار، عزت و ایستادگی ‌مان را به رخ دشمن بکشیم.
وی با اشاره به توسعه کشور در پنج سال گذشته، تصریح کرد: در این ۵ سال تولید بنزین کشور ۴۵ درصد افزایش یافته و تولید بنزین با استاندارد یورو ۴ و یورو ۵، بیش از ۱۲ برابر شده و دیگر نه تنها به واردات گازوئیل نیاز نداریم بلکه توان صادرات گازوئیل را نیز داریم.
رئیس جمهوری بیان داشت: در حالی که تا چند سال پیش در زمستان‌ ها ناچار از واردات گاز بودیم، در حال حاضر توان صادرات گاز حتی در زمستان را نیز داریم، پس چرا باید به جای افتخار کردن به این دستاوردها، یاس و نا امیدی را به جامعه تزریق کنیم.
روحانی با بیان این که امروز زمان کمک به یکدیگر و تلاش برای عبور از مشکلات است، تصریح کرد: آیا نباید به راه ‌اندازی دو فاز از پالایشگاه ستاره خلیج فارس به فاصله یک سال، افتخار کنیم.
وی با تاکید بر مدیریت میزان مصرف بنزین ، خاطر نشان کرد: در کجای دنیا سراغ دارید که یک کشور ۸۰ میلیونی روزانه ۸۰ میلیون لیتر مصرف بنزین داشته باشد.
روحانی ادامه داد: باید در نظر داشته باشیم حفظ و بهبود وضعیت محیط زیست نیز در گرو مدیریت مصرف سوخت است که باید با تلاش بیشتر این عرصه را سامان دهیم.
رییس جمهوری گفت: امروز و در دورانی که دشمن ما را به تحریم‌های بی‌ سابقه تهدید می‌کند می ‌توانیم بگوییم که در تولید بنزین و گازوئیل خودکفا شده‌ایم.
روحانی تاکید کرد: اگر شش ماه در برابر توطئه ‌های دشمنان ایستادگی کنیم، آنها منکوب و خسته شده و در برابر اراده ملت ایران تسلیم خواهند شد و برای این منظور باید در کنار خودکفایی و ایستادگی از سرمایه‌ ها و داشته‌ های کشور نیز به بهترین نحو ممکن استفاده کنیم.

**همه دستگاه های دولتی و نهادهای نظامی سرمایه های در اختیار را واگذار کنند
رییس جمهوری در ادامه سخنانش تصریح کرد: همه دستگاه ‌های دولتی و نهادهای عمومی و نظامی باید سرمایه ‌های در اختیار خود را به مردم واگذار کنند تا هم مردم ثروتمند شده و هم به آینده امیدوار شوند و پول ‌های سرگردان نیز در مسیر صحیح تولید به کار گرفته شود.
روحانی بیان داشت: برای ساخت پالایشگاهی مثل ستاره خلیج فارس، میلیاردها یورو هزینه شده است و امروز باید راه را برای حضور مردم در این عرصه باز کنیم و سهام چنین مجموعه ‌هایی را به مردم واگذار کنیم.
وی تاکید کرد: جذب سرمایه ‌های مردم به مسیر صحیح تولید وظیفه دولت،‌ نیروهای مسلح، نهادهای عمومی و همه ارگان‌ های نظام است.
روحانی ادامه داد: برای این منظور مصوبه خوبی نیز در جلسه مشترک سه قوه داشتیم که به تایید مقام معظم رهبری نیز رسیده است تا همه نهادها سهام شرکت ‌ها و مجموعه‌ های در اختیار خود را به مردم واگذار کنند.
رئیس جمهوری اضافه کرد: در نمایشگاه نفت و گاز که چندی پیش برگزار شد، اعلام شد صنعت نفت کشور، آمادگی انتشار ۶ میلیارد دلار اوراق مشارکت را دارد که این مساله می‌ تواند علاوه بر ایجاد اشتغال سرمایه‌ های مردم را نیز به مسیر صحیح تولید هدایت کند.

** نیمی از مردم آمریکا از حکومت شان خجالت می کشند
روحانی گفت: آدمی که مادر را از بچه جدا می‌کند و ضد اسلام و مسلمانان بوده و همه افتخارش دیوارکشیدن بین کشور و همسایه‌اش است، در برابر ما قرار دارد.
وی ادامه داد: امروز نیمی از مردم آمریکا از حکومت ‌شان خجالت می‌کشند و اگر از آن ها نظرسنجی کنیم، می‌بینیم آن ها نیز از این حکومت و از کاخ سفید ناراضی هستند.
رییس جمهوری با اشاره به این که امروز بین آمریکا و نزدیک ‌ترین متحدانش مانند کانادا، مکزیک و اتحادیه اروپا، فاصله بسیاری افتاده است، گفت: آن ها نسبت به ما کینه طولانی و بلندمدت دارند، به گونه‌ای که یکی از سران حکومت فعلی آمریکا عنوان می‌ کرد که ما باید ریشه ملت ایران را بخشکانیم.
روحانی تاکید کرد: در این مقطع باید احساس قدرت کرده و با حفظ وحدت و یکدلی ، گله‌ها و شکایت‌ها و فاصله‌هایی که همواره در جامعه ما میان اقشار و گروه‌های مختلف وجود داشته را کنار بگذاریم و در برابر دشمن ایستادگی کنیم.
رییس جمهوری اظهار داشت: البته همواره اختلاف ها در کشور ما وجود داشته و مربوط به حزب یا گروه ‌های سیاسی نمی‌شود ؛ اما هنگامی که دشمن در برابر ما قرار می‌گیرد و می‌خواهد ملت را شکسته و عظمت ما را خرد کند، ما یک ملت واحد هستیم.
روحانی تاکید کرد: تردید ندارم با صبر، استقامت و اتکا به خدا و انسجام و ایستادگی حتما می‌توانیم دشمن را در هم بشکنیم، چرا که ما از این نوع آزمایش‌ها در مقاطع دیگر هم داشته‌ایم.
وی با بیان اینکه این فشارها اصلا قابل مقایسه با تهمت‌ها، زخم زبان‌ها و توهین‌ها در زمان شهید بهشتی نیست، گفت: کمتر مظلومی در دوران معاصر مانند شهید بهشتی سراغ داریم که نسبت به او ناملایمات بسیاری انجام شد، اما او با قامتی استوار ایستاد و تا لحظه آخر با دنیایی از امید به مردم خدمت کرد.

** بودجه عمرانی کشور ۳۰ برابر رشد داشته است
رئیس جمهوری خاطر نشان کرد :در سه ماهه نخست امسال درآمد ارزی و حتی مخارج و هزینه‌کردهای دولت نه تنها از سال گذشته کمتر نشده، بلکه افزایش نیز داشته است و به عنوان مثال بودجه عمرانی تخصیص یافته در بهار امسال نسبت به زمان مشابه پارسال ۳۰ برابر رشد داشته است.
وی با بیان اینکه امروز روز امتحان برای همه ماست، گفت: باید شجاعانه و پرتلاش مقاومت و ایستادگی کنیم و نباید در برابر تلاش‌های دشمن برای تحریم دستپاچه شویم.
روحانی ادامه داد: امروز روزی نیست که به بازارها هجوم ببریم و دو برابر قبل خرید کنیم یا انبارها را از کالا پر کنیم، بلکه اکنون زمان آن است که بازارها را پر از کالا و رنگین کنیم.

** هرمزگان شرایط سخت آبی دارد
رییس جمهوری در بخش دیگری از صحبتهای خود با اشاره به نیازمندی‌های مردم هرمزگان در بخش آب، ادامه داد: متاسفانه در سال آبی که ماه ‌های آخر آن را طی می‌کنیم، هرمزگان تحت فشار بوده و شرایط آبی سختی دارد.
وی تصریح کرد: این به ما نشان می‌دهد که در این استان به جای آسمان باید بیشترین نگاهمان به آبی باشد که در ساحل آن قرار دارد؛ البته همواره به رحمت خدا امید داریم اما در عین حال دریا هم از آن خداست و باید کاری کنیم که مردم احساس راحتی بیشتر و نگرانی کمتری داشته باشند.
روحانی با بیان اینکه مردم استان هرمزگان همواره سرافراز، انقلابی و مدافعان مرزهای آبی کشور بوده‌اند، گفت: خوشحالم که امروز برای بهره‌برداری از طرح مهم و تاثیرگذار در زندگی مردم و در خودکفایی کشور میهمان مردم شریف استان هرمزگان هستیم.
وی با اشاره به حضور خود در بندرعباس در سال ‌های پیش از انقلاب و نیز در سال‌های دوران دفاع مقدس، افزود: این استان مهم همواره با مردمی فرهیخته و جایگاهی که در منطقه دارد، از بعضی جهت ها بی‌نظیر است.
رییس جمهوری، تنگه هرمز ، بندرگاه‌های بسیار مهم در کنار جزایر مهم با جایگاه ویژه‌ای که از لحاظ انرژی و فولاد دارند را از ویژگی‌های استان هرمزگان برشمرد.
روحانی روز پنجشنبه به منظور افتتاح فاز دوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس وارد بندرعباس شد.
با راه اندازی فاز دوم پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس میزان تولید بنزین این پالایشگاه از ۱۲ میلیون لیتر به ۲۴ میلیون لیتر در روز با کیفیت یورو۵ افزایش می یابد و تولید نفت گاز این پالایشگاه نیز از چهار میلیون لیتر به هشت میلیون لیتر در روز افزایش خواهد یافت.
پالایشگاه ستاره خلیج ‌فارس، بزرگ ‌ترین پالایشگاه میعانات گازی دنیا با ظرفیت نهایی تولید ۳۶ میلیون لیتر بنزین در روز در قالب ۳ فاز ۱۲۰ هزار بشکه ‌ای با هدف تولید بنزین، گازوییل، گاز مایع و سوخت جت احداث شده است.
این پالایشگاه در ۲۵ کیلومتری غرب بندرعباس در زمینی به مساحت ۷۰۰ هکتار احداث شده و هم اکنون روزانه حدود ۱۵ میلیون دلار تنها از بابت تولید سه فرآورده بنزین، نفت‌گاز و گاز مایع آن در کشور ارز ذخیره می شود./ایرنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.