کد خبر : 25526
تاریخ انتشار : جمعه ۱۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۱

امامان جمعه:

گام سوم کاهش تعهدات ایران موجب بی‌اعتباری بیشتر آمریکا و اروپا شد

گام سوم کاهش تعهدات ایران موجب بی‌اعتباری بیشتر آمریکا و اروپا شد

به گزارش گروه اخبار استان‌ها، امامان جمعه افزودند: سیاست‌های ترامپ در مقابل ایران شکست‌خورده است، چراکه با پیشرفت نظامی ایران و ساقط کردن پهپاد آمریکایی توسط سپاه پاسداران، قدرت نظامی و بازداندگی ایران اسلامی به رخ آمریکا کشیده شد. آنان بابیان اینکه تحریم‌های اقتصادی آمریکا نتوانست اقتصاد ایران را دچار فروپاشی کند، اظهار داشتند: ایستادگی

به گزارش گروه اخبار استان‌ها، امامان جمعه افزودند: سیاست‌های ترامپ در مقابل ایران شکست‌خورده است، چراکه با پیشرفت نظامی ایران و ساقط کردن پهپاد آمریکایی توسط سپاه پاسداران، قدرت نظامی و بازداندگی ایران اسلامی به رخ آمریکا کشیده شد.

آنان بابیان اینکه تحریم‌های اقتصادی آمریکا نتوانست اقتصاد ایران را دچار فروپاشی کند، اظهار داشتند: ایستادگی جمهوری اسلامی در مقابل آمریکا، اعتبار ایران را به‌طور چشم‌گیری ارتقا داده و ثابت کرده که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند و ما آمریکا را زیر پا خواهیم گذاشت و این واقعی است که محقق شده است.

آنان با تاکید بر اینکه ایران نه تنها به ابرقدرتی منطقه‌ای بلکه به ابرقدرتی جهانی تبدیل‌شده، گفتند: جمهوری اسلامی به دنبال اجرای قانون خدا در دنیاست و این در حالی است که غرب به دنبال قانون جنگ و حذف دیگران می‌باشد که راه مقابله با این تفکر، مقاومت است.

امامان جمعه همچنین بااشاره به اینکه نگرانی و دغدغه در داخل کشور مربوط به فساد اقتصادی است و قوه قضاییه تلاش می‌کند سفره مفسدان را جمع کند، تاکید کردند: مردم و مسئولان حامی قوه قضاییه برای ریشه‌کنی فساد اقتصادی در جامعه باشند و کمک کنند.

آنان بابیان اینکه تاسوعا و عاشورا در طول تاریخ الهام‌بخش نهضت‌های ضد ظلم بوده است، گفتند: امام راحل(ره) با استفاده از ظرفیت عظیم تاسوعا و عاشورا، با فریاد عدالت‌خواهی و ظلم‌ستیزی علیه رژیم پهلوی، انقلاب اسلامی را رهبری کردند.

خطیبان جمعه با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی از جنس حرکت حضرت اباعبدالله(ع) است، ادامه دادند: امربه‌معروف و نهی از منکر هدف قیام اباعبدالله(ع) است و این اهداف همچنان زنده است و باید همه به این اهداف توجه داشته و در این مسیر حرکت کنیم.

آنان همچنین با اشاره به روز ۱۷ شهریور، خاطرنشان کردند: ۱۷ شهریور روزی است که رژیم شاهنشاهی زن و مرد بی گناه را به شهادت رساند و از سیل خون این بی‌گناهان، رژیم طاغوت نابود شد.

چکیده و محور خطبه های نماز جمعه مراکز استانی در پی می آید:

ایلام:

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: دشمنان هرگاه ما از موضع قدرت و اقتدار وارد عمل شده ایم، عقب نشینی کرده و مرعوب شده اند، اما هرگاه از موضع ضعف خواهان دیپلماسی و مذاکره با دشمن شده ایم، گستاخ و زیاده خواه تر شده اند.

حجت السلام والمسلمین اله نور کریمی تبار در خطبه های این هفته نماز جمعه ایلام اظهار داشت: دشمن به دنبال یافتن نشانه های ضعف از سوی جمهوری اسلامی ایران برای پیشبرد اهداف خود است.

وی افزود: امروز طبق اعلام رسمی مسئولان گام سوم عقب نشینی از مفاد برجام بعد از عدم پایبندی طرف مقابل به تعهدات خود در کشور آغاز و این بیانگر مقابله مقتدرانه ایران در برابر فشارهای جبهه استکبار به سردمداری آمریکا است.

ساری:

امام جمعه موقت ساری گفت که برجام را همواره با مقاومت مقابل دشمنان ادامه خوهیم داد.

حجت اسلام محمد قاسمی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه ساری از مسئولان خواست تا در این راستا فریب اروپائیان را نخورند و به یاد داشته باشند که آنان بدون اجازه آمریکا آب نمی خورند.

خطیب نماز جمعه ساری عدم اطمینان به آمریکا و اروپا را از تاکیدات مقام معظم رهبری دانست و افزود: همه ما در حوزه های سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی پیرو رهنمودهای ایشان هستیم و فعالیت می کنیم.

یزد:

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: برداشت گام سوم و کاهش تعهدات در خصوص برجام توسط دولت ایران ، نتیجه بدعهدی آمریکا و اروپاست و این اقدام، حق طبیعی ، مسلم و قانونی ملت ایران است.

آیت الله محمدرضا ناصری در خطبه‌های نمازجمعه این هفته با قدردانی از اقدام دولت برای اجرایی‌شدن گام سوم کاهش تعهدات افزود: تاریخ انقلاب‌ اسلامی گویای این مسئله است که آمریکا و اروپا به هیچکدام از برنامه‌ها و قول‌های خود در قبال ایران پایبند نیستند.

وی ادامه داد: به جای دل بستن به غرب و اروپا باید به توان و ظرفیت‌های داخلی و بهره‌گیری از همراهی مردم و جوانان مومن و انقلابی همراه با با ایستادگی در مقابل کفر جهانی ادامه داد.

سمنان:

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان گفت: نگرانی و دغدغه در داخل کشور مربوط به فساد اقتصادی است و قوه قضاییه تلاش می‌کند سفره مفسدان را جمع کند.

آیت‌الله سید محمد شاهچراغی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر سمنان افزود: مردم و مسئولان حامی قوه قضاییه برای ریشه‌کنی فساد اقتصادی در جامعه باشند و کمک کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه برجام فقط اسمش است و حیات ندارد، افزود: دولتمردان، گام سوم و غنی‌سازی را شروع و افزایش دهند.

مشهد:

امام جمعه مشهد گفت:در عرصه مقابله با تحریم اقتصادی باید راهبرد سیدالشهدا(ع) را عملی کنیم و آن راهبرد، مقاومت در برابر تحریم است که حضرت تابلویش را بالا برد.

آیت الله سید احمد علم الهدی در خطبه های نماز جمعه مشهد در رواق امام خمینی(ره) حرم امام رضا (ع) افزود: بستن آب بر سیدالشهدا (ع) یک تحریم اقتصادی بود و رفتار لشکر عمر سعد با امام حسین(ع) همانند تحریم اقتصادی آمریکا نسبت به ما شیعیان سیدالشهدا (ع) است.

آیت الله علم الهدی افزود: مقام معظم رهبری نیز به شکل یک برنامه، شاخص‌ها و مولفه هایی را به عنوان اقتصاد مقاومتی مطرح کردند که هیچ اقتصاددانی در کشور و دنیا نتوانسته به گوشه ای از راهکارهای آن ایراد بگیرد.

قم:

امام‌جمعه قم با اشاره به اعلام گام سوم کاهش تعهدات ایران در برجام گفت: این اقدام لبیک به رهبری برای مقابله با بدعهدی‌های اروپا و آمریکا بود و به بی‌اعتباری بیشتر آنها منجر شد.

آیت‌الله سید محمد سعیدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم افزود: سیاست‌های ترامپ در مقابل ایران شکست‌خورده است، چراکه با پیشرفت نظامی ایران و ساقط کردن پهپاد آمریکایی توسط سپاه پاسداران، قدرت نظامی و بازداندگی ایران اسلامی به رخ آمریکا کشیده شد.

وی بابیان اینکه تحریم‌های اقتصادی آمریکا نتوانست اقتصاد ایران را دچار فروپاشی کند، اظهار داشت: ایستادگی جمهوری اسلامی در مقابل آمریکا، اعتبار ایران را به‌طور چشم‌گیری ارتقا داده و ثابت کرده که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند و ما آمریکا را زیر پا خواهیم گذاشت و این واقعی است که محقق شده است.

شیراز:

نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز با تاکید بر ضرورت بیداری مردم، گفت: دهه محرم، ایام فریاد زدن علیه همه مشکلاتی است که در چهره یزید و بنی امیه جمع شده بود. این فریاد را اگر ما نزنیم، جامعه به وضعی می‌افتد که فاسقان خیال می کنند باید بیایند و تعیین تکلیف کنند.دهه محرم ایام فریاد زدن علیه فاسقان است

آیت‌الله لطف‌الله دژکام در خطبه‌های نخستین نماز جمعه ماه محرم با بیان اینکه عدل پلی است که باید از آن عبور کنیم، افزود: دهه عاشورا، ایام امر به معروف و نهی از منکر است و باید به این مسئله توجهی ویژه شود.

وی با بیان اینکه ملت ایران که ۴۰ سال دربرابر همه انحرافات ایستاده است، همچنان ایستادگی می‌کند، گفت: مهم است در مجالس امام حسین (ع) با خودمان عهد کنیم درهر انتخاباتی که پیش می‌آید قصدمان این باشد که کسی را به میدان مدیریت بفرستیم که در چهارچوب دین اسلام مبادی آداب باشد و خائن به مردم نباشد.

بوشهر:

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: تنها راه حفظ استقلال و هویت دینی و ملی تداوم بخشی به راه امام حسین (ع) است.

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه های نماز جمعه شهر بوشهر افزود: یکی از آموزه های مهم مکتب امام حسین(ع) مقاومت همه جانبه در برابر تهاجم های گوناگون دشمنان است.

وی بیان کرد: دشمن همواره دراندیشه چپاول ثروت و تسلط بر مراکز قدرت از طریق تغییر فرهنگ، دگردیسی فکری و اندیشه جامعه و رسیدن به اهداف خود به شکل همه جانبه است.

زنجان:

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان به برداشتن گام سوم کاهش تعهدات برجام اشاره کرد و گفت: ایستادگی در مقابل زیاده خواهی استکبار برخاسته از فرهنگ عاشورایی است.

حجت‌ الاسلام علی خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر زنجان افزود: در مقابل بد عهدی آمریکا و امروز و فردا کردن های اروپا، گام سوم قوی تر، بلندترو آگاهانه تر برداشته خواهد شد.

وی با بیان اینکه پیام عاشورا مقاومت در برابر ظلم و زور است و لو اینکه جمعیت کم هم باشد، افزود: فرهنگ عاشورایی یعنی اینکه اگر جان و مال و اولاد هم از دست برود، باز در برابر ظلم باید ایستاد.

اهواز:

نماینده ولی فقیه در خوزستان و امام جمعه اهواز گفت: رفع کامل تحریم های ظالمانه علیه جمهوری اسلامی ایران باید محور مطالبه مسئولان از کشورهای اروپایی باشد.

حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالنبی موسوی فرد در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه اهواز افزود: برخی شواهد گویای تکرار برجام است اما نباید از تجربه تلخ برجام غافل شد.

وی با تاکید بر لزوم توجه به توصیه های رهبری و دلسوزان نظام گفت: تضمینی برای بازگشت پول فروش نفت وجود ندارد و به نظر می رسد که قرار است در قبال پول نفت، کالا و غذا بدهند.

همدان:

نماینده ولی فقیه و امام جمعه همدان گفت: در تقابل با آمریکا باید از امام حسین(ع) درس گرفته و حسینی وار با یزید زمان رفتار کنیم.

حجت الاسلام حبیب الله شعبانی موثقی در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته همدان افزود: آمریکا به دنبال تسلیم ملت ایران است و هدفی جز این از مداکره ندارد اما نمی داند که ما پیرو امام حسین (ع) ظلم ناپذیریم.

امام جمعه همدان با بیان اینکه مدت ها است منتظریم آمریکا به وعده های خود عمل کند، یادآوری کرد: اما به فرموده رهبر معظم انقلاب این وعده ها پوچ و توخالی و شبیه یک شوخی است.

ارومیه:

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی گفت: مردم حرمت عزاداری حسینی را در روزهای تاسوعا و عاشورا نگه‌دارند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه ارومیه افزود: تلاش همه عزاداران، دست‌اندرکاران و مردم در روزهای باقی‌مانده از عزای حسینی، برگزاری سوگواری مقدس باشد.

وی اضافه کرد: رعایت حجاب توسط بانوان و نظافت معابر از جمله موارد مهمی‌است که در راستای رعایت حق‌الناس مورد توجه شهروندان قرار گیرد.

سنندج:

امام جمعه سنندج گفت: فریضه امر به معروف و نهی از منکر از واجبات مهم دینی است و همه وظیفه داریم در راستای ممانعت از گسترش منکرات در جامعه با جدیت گام برداریم.

ماموستا عبدالرحمن خدایی در خطبه های نماز جمعه این هفته سنندج اظهار داشت: خداوند در سوره آل عمران بر توجه به فریضه امر به معروف و نهی از منکر و گسترش آن در جامعه تاکید و مسلمانان را نسبت به این امر مهم توصیه کرده است.

وی خواستار تلاش اقشار مختلف مردم برای رفع منکرات از جامعه شد و افزود: همه باید احساس مسئولیت کرده و نسبت به گسترش آسیب‌های اجتماعی و فساد در جامعه حساسیت داشته باشیم، در غیر اینصورت شاهد مشکلات زیادی خواهیم بود.

قزوین:

نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین مبارزه با مفاسد اقتصادی را خواسته همه مردم دانست و گفت: در سال رونق تولید توجه به این مهم باید سرلوحه کار همه مسئولان باشد.

آیت الله عبدالکریم عابدینی در خطبه های نماز جمعه این هفته قزوین ضمن تقدیر از زحمات استاندار سابق قزوین،اظهار داشت: همه گروه ها، شخصیت ها و مردم متدین و انقلابی قزوین برای موفقیت استاندار جدید این استان پای کار بوده و آماده انجام وظایف محوله هستند.
وی ادامه داد: مردم این استان در صورت ایجاد زمینه‌های لازم حاضرند برای ریشه کنی کابوس بیکاری و از میان رفتن آن پای کار بیایند.

اراک:

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک گفت: نهضت عاشورا و فلسفه قیام امام حسین (ع) آرمان ملت ایران اسلامی است.

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه های نماز جمعه اراک در مصلی بیت المقدس این شهر، افزود: ملت ایران فشارها و تهدیدهای آمریکا را با مقاومت تحمل می کند اما از حقوق خود عقب نشینی نمی کند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بیان کرد: ملت ایران به مسئولان و دولتمردان اعتماد دارند و مسئولان نیز وظیفه دارند به پاس قدردانی از ملت، نسبت به حل مشکلات اقتصادی و اجتماعی، تدابیر حکیمانه بیندیشند.

آیت الله دری نجف آبادی بیان کرد: برجام و مسائل بین المللی تنها مساله اصلی کشور نیست و باید بخش عمده ای از طرفیت های کشور در راستای حل مسائل و مشکلات داخلی صرف شود.

رشت:

نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت با تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان اباعبدالله حسین (ع) و فرارسیدن ایام تاسوعا و عاشورای حسینی گفت: پیام های عاشورا، چراغ راه زندگی انسان‌هاست.

آیت الله رسول فلاحتی در خطبه های این هفته نماز جمعه رشت در سخنانی با تشریح پیام های عاشورا افزود: امام حسین علیه السلام به ما آموخت که هرگز با ظالمان سازش نکنیم و در برابر دشمنان دین خدا با هر هزینه ای بایستیم.

خطیب جمعه رشت در بخش دیگری از سخنانش گفت: در گام سوم برخورد دولت ایران با دولت های زورگوی اروپایی و شرایط به وجود آمده برای اروپا به ویژه انگلیس و فرانسه، از این که دولتمردان این شرایط را دریافته اند و دولت های اروپایی را در رینگ بوکس‌شان قرار می دهند، جای تشکر است.

بندرعباس:

نماینده ولی فقیه درهرمزگان و امام جمعه بندرعباس با اشاره به فلسفه قیام حضرت امام حسین(ع) از هیات های عزاداری این استان خواست در کنار شور حسینی به بعد معرفتی آن نیز توجه ویژه ای داشته باشند.

حجت الاسلام و المسلمین محمد عبادی زاده در خطبه های نمازجمعه این هفته شهر بندرعباس تاکید کرد: پاسخ به چراهای متعدد و اینکه حضرت امام حسین( ع) و یارانش برای چه شهید شدند به عنوان بعد معرفتی و شعور حسینی نام برد.

خطیب جمعه بندرعباس با تاکید بر همراه کردن شورعاشورا با شعور حسینی گفت: خوشبختانه همه هیات ها و مسوولان آنها و همچنین شرکت کنندگان از دستگاه حضرت امام حسین(ع) هستند که با همه هستی خود در برابر بی عدالتی و ظلم یزیدیان قیام کرد.

اصفهان:

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه اصفهان گفت: طرف‌های اروپایی برجام قدرت تصمیم‌گیری و اراده‌ای از خود برای مذاکره با جمهوری اسلامی ایران ندارند.

آیت الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد در خطبه‌های نمازجمعه اصفهان در مصلای امام خمینی (ره) این شهر افزود: هنگام خروج آمریکا از برجام هم اعلام شد که اروپایی‌ها هرگز معاملات خود با ایالات متحده را رها نمی‌کنند.

وی بیان کرد: کشورهای اروپایی ارزشی برای تعهدها و قول‌های خود قائل نیستند و تنها به دستور آمریکا عمل می‌کنند که البته ما نیز در این شرایط نباید تصمیم فوری بگیریم.

شهرکرد:

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد با تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان (ع) تاکید کرد : انقلاب اسلامی به برکت عاشورای حسینی زنده و پویاست و در برابر تهدید دشمنان ایستاده است.

حجت الاسلام محمدعلی نکونام در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرکرد در مصلای امام خمینی (ره) این شهر افزود: مکتب امام حسین (ع) مکتب جهاد و مبارزه با ظلم و ظاغوت است و امام حسین علیه السلام در برابر فساد و ظلم و منکر در راه حق قیام کردند و در این مسیر به شهادت رسیدند.

وی ریشه انقلاب اسلامی را در مکتب عاشورا عنوان کرد و گفت: پیروان امام حسین و مکتب عاشورا به دعوت امام را لبیک گفتند و امروز نیز این مکتب باید حفظ شود و در برابر منکرات باید ایستاد.

اردبیل:

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل با اشاره به ماجرای پیشنها رشوه امریکاییها به کاپیتنان نفتکس آدریان گفت: حکومت آمریکا از نظر اخلاقی و ارزش‌های انسانی فوق العاده سقوط کرده است، البته این پیشنهاد از دولت ترامپ که قبلاً مراکز فحشا ،کازینوها و مراکز قمار محل درآمد او بود، بعید نیست.

حجت الاسلام سیدحسن عاملی افزود: این اتفاق همچنین اوج ضعف آمریکا در برابر ایران را می‌رساند که آنقدر مستاصل شده که به رشوه پناه برده، یک ابرقدرت وقتی می‌خواهد با رشوه در برابر ایران به مقاصد شوم خود برسد نشاندهنده این است که دیگر ابر قدرت یا رهبر جهان نیست.

خرم آباد:

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: در مقابل استکبار دیپلماسی گام به گام به جایی نمی رسد لذا باید از قیام عاشورا درس بگیریم و با شعار هیهات منه الذله در مقابل آنها بایستیم.

آیت الله سید احمد میرعمادی در خطبه های سیاسی عبادی نماز جمعه که در مصلی الغدیر خرم‌آباد برگزار شد اظهار داشت: در قضیه هسته ای ما توانستیم اقتدار و عزت جهانی بدست آوریم لذا مسئولان باید با اقدام قاطع اقتدار هسته ای را به ملت ایران بازگردانند.

وی اضافه کرد: گامهایی در کاهش تعهد های برجامی برداشته شده اما این کافی نیست و باید با زبان زور با دشمنان سخن گفت.

تبریز:

امام جمعه موقت تبریز با اشاره به اجرای گام سوم کاهش تعهدات برجامی توسط دولت، گفت: این اقدام، حرکت لازم و سنجیده‌ ای است و همه ایران از آن حمایت می‌کنند.

حجت‌الاسلام رسول عبداللهی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تبریز با بیان اینکه به فرموده رهبر معظم انقلاب نباید فریب لبخند دشمن را خورد، اظهار کرد: جهادگران دستگاه دیپلماسی کشور باید با دقت بیشتر در برابر مستکبران و آمریکا واکنش نشان دهند.

وی با بیان اینکه امروز نیز باید در تمام عرصه ها به عاشورا تاسی کنیم، افزود: نباید در مقابل ظالم سر فرود بیاوریم چرا که هر قدر سر فرود بیاوریم ظالم راضی نخواهد شد و تنها راه، ایستادگی هوشمندانه مقابل مستکبران است.

زاهدان:

نماینده ولی فقیه در سیستان وبلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: باید تلاش کرد تا فرهنگ عاشورایی که همانا فرهنگ ایثار، شهادت، فداکاری، صبر و غیره است در جامعه گسترش پیدا کند.

حجت الاسلام و المسلمین مصطفی محامی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه زاهدان اظهار داشت: باید از فرهنگ عاشورا و نهضت امام حسین(ع) در عرصه بین الملل و مقابله با استکبار درس گرفت.

امام جمعه زاهدان بیان کرد: همه مسلمانان وظیفه دارند در برابر زورگویی مستکبران از یکدیکر حمایت و دفاع کنند.

بیرجند:

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: تضعیف انقلاب اسلامی پروژه دیرینه استکبار جهانی است، انقلابیون توطئه دشمن را دست کم نگیرند.

حجت الاسلام والمسلمین سید علیرضا عبادی در خطبه‌های نماز جمعه بیرجند در مصلای‌المهدی (عج) افزود: هیچ وقت دشمن را ضعیف نشمرید و غافل نباشید زیرا او برنامه دارد و خودش هم به صراحت می‌گوید که همه گزینه‌ها روی میز است.

وی اظهار داشت: تقوا این است که ما درست در نقطه مقابل دشمن آنچه در توان داریم به کار بندیم و توطئه دشمن را خنثی کنیم وگرنه دشمن بیشتر از همیشه انتقام خواهد گرفت و بار این انتقام را بیشتر افراد اجیر شده آنها خواهند کشید همانطور که مرسی و صدام مورد انتقام قرار گرفتند.

بجنورد:

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد گفت: ذلت ناپذیری و ایستادگی در برابر ظلم درس مهم نهضت عاشورا است البته، این ایستادگی هزینه دارد.

حجت الاسلام و المسلمین ابوالقاسم یعقوبی در خطبه های نماز جمعه بجنورد اظهار داشت: عاشورا به ما می گوید در برابر دشمن عزت داشته باشیم، مسلمان باید در برابر دشمن لجوج، استوار باشد، مبادا خنده ها و دروغ های دشمن، پای را سست و اراده را ضعیف کند و ما را از آرمان ها دور سازد.

امام جمعه بجنورد گفت: حسین(ع) ایستادگی کرد، و البته ایستادگی هزینه دارد و این امام همام، هرچه داشت داد، البته هزینه ایستادگی در برابر دشمن کمتر از هزینه تسلیم در برابر دشمن است.

کرمان:

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت: جریان بی‌بدیل عاشورا و اقدامات سرور و سالار شهیدان به مسلمانان آموخت عاشورایی زندگی و حرکت کنند و در شرایط کنونی نیز اینگونه موضع بگیرند.

حجت‌الاسلام حسن علیدادی‌سلیمانی در خطبه‌های نماز جمعه مرکز استان کرمان افزود: امت اسلامی امروز که دنیا دست به دست هم داده ما را به زانو درآورد و اروپا نقش آمریکا را بازی می‌کند، باید با وحدت و همدلی در خط رهبر معظم انقلاب اسلامی از مقاومت در مقابل تجاوزگری‌ها و تمامیت خواهی‌های استکبار جهانی کوتاهی نکنند.

وی با بیان اینکه اسلام با تمام وجود در برابر جاهلیت ایستاد و به مرور زمان شعاع نورانی اسلامی گسترده‌تر شد گفت: اسلام با سه خطر بزرگ شرک و کفر و نفاق به عنوانی دشمنی قوی مواجه بود لذا ایجاد نفاق در جامعه اسلامی موجب شد عاشورا رخ دهد.

کرمانشاه:

نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه کرمانشاه با اشاره به برپایی هیات‌های عزاداری برای اباعبدالله حسین (ع) از مداحان خواست در راستای حفظ وحدت جامعه اسلامی اشعار و تعابیر آنها موجب رنجش دیگر مذاهب و فرق نشود و از صحبت‌های تفرقه برانگیز پرهیز کنند.

آیت الله مصطفی علما در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر کرمانشاه در مسجد جامع به رهنمودهای مقام معظم رهبری درباره نحوی برپایی هیاتهای عزاداری امام حسین (ع) و رعایت شان این امام بزرگوار در اشعار و تعابیر مداحان در سال گذشته اشاره کرد و افزود: ایشان به هیاتهای عزاداری توصیه کردند، شکل و تعابیر سنتی عزاداری برای اباعبدالله حسین (ع) را حفظ و از به کارگیری لوازم ، تعابیر و اشعاری که این مراسم ها را سبک جلوه دهد بپرهیزند.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه در بخش دیگر از خطبه های خود از مسئولان کشور به ویژه وزارت امور خارجه کشور خواست که به اروپاییان اعتماد نکنند زیرا اروپایی ها نوکر آمریکا هستند و نمی خواهند برنامه و اهداف ما را اجر کنند.

کرج:

نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج با اشاره به آموزه های نهضت عاشورای حسینی گفت : امروز تنها راه مقابله با دشمنان اسلام استقامت و ایستادگی است.

آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه کرج تاکید کرد که تنها راه مقابله و برخورد اصولی با دسیسه ها و زیاده خواهی دشمنان انتخاب راه درست و استقامت در آن راه تا کسب نتیجه است.

وی ادامه داد : حرکت مردم و مسئولان نظام اسلامی در مسیر صحیح ،نیازمند درس گرفتن‌ از عاشورای حسینی و فراگیری کامل از آموزه های دینی است.

گرگان:

امام جمعه گرگان و نماینده ولی فقیه در استان گلستان با یادآوری تحریم های ظالمانه و فشار اقتصادی آمریکا به ایران گفت که ملت ما سرمشق مقاومت خود را از قیام عاشورا گرفته و در این راه پیروز هم خواهد شد.

سید کاظم نورمفیدی در خطبه های نماز جمعه این هفته گرگان افزود: در زمان سید الشهدا نیز دشمن از تمام توان خود برای تسلیم کردن یاران امام حسین (ع) استفاده کرد؛ محاصره اقتصادی و در فشار قرار دادن لشکریان و جلوگیری از رسیدن آب به خیمه ها از جمله تحریم ها بود؛ شبیه همین کاری که ترامپ با ایران می کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: در بی شرمانه ترین حالت ممکن و باوجود تحریم آب، امام حسین مقاومت را برگزید و تسلیم نشد، ملت ایران نیز به تاسی از مولای خود به سربلندی خواهد رسید.

یاسوج:

امام جمعه موقت یاسوج گفت: تمامی مطالبات و خواسته های به حق ملت ایران باید در مذاکرات برجامی با کشورهای اروپایی به طور عزتمندانه محقق شود.

حجت الاسلام سید جواد خاضع در خطبه های نماز جمعه این هفته یاسوج اظهار داشت: مسئولان دستگاه دیپلماسی و وزارت امور خارجه ایران در این مذاکرات هوشیار بوده و فریب وعده های دروغین اروپایی ها را نخورند.

وی افزود:برخورد جدی قوه قضائیه با مفسدان سبب دلگرمی و امیدواری ملت ایران و ایجاد ترس در متخلفان کشور شده است./ایرنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.