کد خبر : 11330
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۶

شروع فعالیت ایستگاه های نوروزی پلیس در ایلام 

شروع فعالیت ایستگاه های نوروزی پلیس در ایلام 

وی با اشاره به شروع طرح نوروزی پلیس از تاریخ ۲۵ اسفند ماه گفت: اجرای این طرح با آماده باش کامل رده های پلیس تا ۱۷ فروردین ماه ۱۳۹۸ استمرار خواهد یافت. فرمانده انتظامی استان ایلام با اشاره به این که نشاط بهاری، نظم و قانونمداری به عنوان شعار پلیس در نوروز ۹۸ انتخاب شده

وی با اشاره به شروع طرح نوروزی پلیس از تاریخ ۲۵ اسفند ماه گفت: اجرای این طرح با آماده باش کامل رده های پلیس تا ۱۷ فروردین ماه ۱۳۹۸ استمرار خواهد یافت.
فرمانده انتظامی استان ایلام با اشاره به این که نشاط بهاری، نظم و قانونمداری به عنوان شعار پلیس در نوروز ۹۸ انتخاب شده است گفت: بدون وجود نظم و قانون جامعه رنگ آرامش ، آسایش و امنیت را نخواهد دید.
وی با تأکید بر اینکه نشاط بهاری با وجود نظم امکانپذیر می شود و با قانون مداری نیز استوار و پایدار می ماند، گفت: راه رسیدن به جامعه‌ای آرام و تزریق نشاط و شادابی در بین مردم تقویت قانونمداری و قانون پذیری در جامعه است.
سردار یاری اظهار داشت: اینک در آستانه بهار و فصل نو شدن طبیعت بایستی وجود نظم در این طبیعت خداوندی را سرلوحه کارهایمان قرار دهیم و‌ با رعایت نظم و احترام به قانون سالی را با آرامش خاطر و بدون حادثه و رویدادی تلخ و ناگوار آغاز نماییم.
سردار یاری در ادامه با اشاره به کارگیری بیش از ۲۰۰ گشت خودرویی و موتوری در طرح نوروزی پلیس گفت: این گشت ها وظیفه پوشش انتظامی و امنیتی مناطق جرم خیز، تفرجگاه ها و اماکن زیارتی استان را برعهده خواهند داشت.
وی همچنین به راه اندازی گشت کوهستان در این ایام اشاره کرد و گفت: با همکاری پلیس پیشگیری و یگان ویژه انتظامی استان ۱۰ واحد گشت خودرویی و ۱۰ واحد گشت موتوری در قالب گشت‌های کوهستان در مناطق تفریحی استان به مردم و مسافران نوروزی خدمات ارائه می دهند.
فرمانده انتظامی استان ایلام حفظ آرامش و امنیت مردم و پیشگیری از وقوع حوادث رانندگی را دو اولویت پلیس در تعطیلات نوروز ۹۸ عنوان کرد و گفت: با اجرای طرح های ویژه انتظامی و ترافیکی علاوه بر حضور پررنگ در سطح شهرها، جاده ها و تفرجگاه های استان مصمم هستیم با هنجارشکنان و افرادی که بخواهند با تخطی از قانون موجبات نگرانی و ناراحتی خانواده ها را فراهم آورند قاطعانه برخورد نمائیم.
وی در ادامه به طرح نوروزی نظارت بر اماکن و اصناف در روزهای پایانی سال ۹۷ و تعطیلات نوروز ۹۸ اشاره کرد و گفت: با هماهنگی صورت گرفته با مرجع محترم قضایی و سازمان تعزیرات حکومتی و همچنین سازمان صنعت، معدن و تجارت گشت های مشترک فعالیت خود را با هدف حفظ آرامش بازار و مقابله با قاچاق و احتکار مایحتاج مردم آغاز خواهند کرد.
سردار یاری با تأکید بر حضور مستمر گشت های خودرویی پلیس راه و راهور استان در تعطیلات نوروز ۹۸ گفت: در این ایام بالغ بر ۳۵ گشت خودرویی در جاده های برون شهری استان وظیفه نظارت و کنترل ترددها را بر عهده دارند.
وی تأکید کرد: به منظور پیشگیری از وقوع حوادث ناگوار رانندگی بیشترین سختگیری ها را در این حوزه بر رفتار رانندگان اعمال خواهیم کرد.
فرمانده انتظامی استان ایلام خاطر نشان کرد: ضبط گواهینامه، توقیف خودرو و اعزام به پارکینگ و اعمال جریمه از جمله مواردی است که در انتظار رانندگان متخلف خواهد بود.

 

*چهارشنبه و پنجشنبه آخر سال ۲ ماموریت پلیس در پایان سال ۹۷
سردار یاری اجرای طرح پیشگیری از حوادث در چهارشنبه و پنجشنبه آخر سال را از دیگر برنامه های پلیس استان در ایام پیش رو عنوان کرد و گفت: بیش از ۳۵ گشت خودرویی پلیس راه و پشتیبانی گشت های پیاده و موتوری از دیگر واحد های انتظامی و یگان ویژه، مسیر های منتهی به زیارتگاهها و آرامستان ها و قبور شهدا تحت پوشش و نظارت پلیس قرار گرفت.
وی با تاکید بر تشدید برخورد های قاطع پلیس با تخلفات حادثه ساز در این ایام ، ابراز امیدواری کرد ، رانندگان با صبر و حوصله رانندگی کنند تا از وقوع حوادث ناگوار پیشگیری شود.
فرمانده انتظامی استان ایلام پیشگیری از وقوع حوادث تلخ در چهارشنبه آخر سال را یکی دیگر از ماموریت های پلیس در ایام منتهی به تعطیلات نوروز ۱۳۹۸ عنوان کرد و گفت:تمهیدات ویژه ای از ابتدای اسفند ماه اندیشیده شده است و تلاش های گسترده ای برا جلوگیری از ورود مواد محترقه به استان انجام گرفته است.
این مقام انتظامی با اشاره به اینکه اقدامات کنترلی پلیس در چهارشنبه آخرسال مؤثر و مفید است گفت: وظیفه ایجاد نظم و امنیت در جامعه برعهده پلیس می باشد و نیروی انتظامی استان برای جلوگیری از بروز هرگونه حادثه و آسیب به جوانان و نوجوانان در چهارشنبه آخرسال در تمامی میادین و خیابانهای شهر حضور داشته و با افراد مخل آسایش و آرامش شهروندان با هماهنگی مراجع قضایی برخورد قانونی خواهد داشت.
فرمانده انتظامی استان در پایان این نشست به نتایج نظرسنجی انجام شده در تعطیلات نوروز ۱۳۹۷ اشاره کرد و گفت: در این نظرسنجی بیش از ۹۱ درصد پاسخگویان از عملکرد واحدهای انتظامی استان در طرح نوروزی ابراز رضایت داشتند.
وی با اشاره به تجزیه و تحلیل نقاط ضعف و قوت برنامه های پلیس استان که در این نظرسنجی بدست آمده است بر استفاده و بهره گیری از نتایج این نظرسنجی در کیفی سازی برنامه های انتظامی استان انتظامی استان در اجرای طرح نوروزی ۱۳۹۸ تاکید کرد.

 

*خدمات دهی پلیس به شهروندان در حوزه‌های مختلف ارتقا یافت
فرمانده انتظامی استان ایلام در ادامه این نشست خبری با اشاره به افزایش ۲۰ درصدی تشکیل پرونده های قضایی در کلانتری‌ها و پاسگاه‌های انتظامی استان در سال ۹۷ گفت: امسال بالغ بر ۴۰ هزارگشت پلیسی توسط گشت‌های کلانتری ها در سطح شهرها و روستاهای استان انجام گرفته است.
وی گفت: در سال ۹۷ بیش از ۷۰ درصد پرونده‌های تشکیل شده در کلانتری های استان قبل از ورود به چرخه قضایی با تلاش مددکاران اجتماعی به مصالحه انجامیده است.
این مقام مسئول اجرای بیش از ۲۴۰ هزار احکام قضایی را از دیگر فعالیت های کلانتری ها و پاسگاههای انتظامی در استان عنوان کرد و گفت: در سال ۱۳۹۷ بیش از ۱۰۵ هزار مورد حکم جلب اجرا و به ۱۱۰ هزار مراجعه کننده به کلانتری ها و پاسگاههای انتظامی استان خدمات ارائه شده است
سردار یاری در ادامه صدور ۱۶ هزار و ۷۷۷ جلد گواهینامه و شماره گذاری ۱۱ هزار خودرو را از خدمات پلیس راهنمایی و رانندگی در سال ۹۷ عنوان کرد و گفت: در سال ۹۷ برای ۲۴ هزار و ۳۵۰ نفر متقاضی گواهینامه، پیشینه کیفری صادر شده است.
سردار یاری در ادامه به افزایش فعالیت سامانه های ۱۱۰ و ۱۹۷ در سال ۹۷ اشاره کرد و گفت: طی یک سال گذشته بالغ بر۲۰۲ هزار تماس با مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ در سطح استان برقرار شده است که از این تعداد بالغ بر۵۰ درصد آن عملیاتی شده و گشت های پلیس به محل مأموریت ها اعزام شده اند.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد:مابقی تماس های مردمی با مرکز فوریت های پلیس ۱۱۰ به مشاوره و راهنمایی و سایر ادارات دولتی برمیگردد که به رغم تعدد ماموریت ها کاربران سامانه پلیس ۱۱۰ جوابگوی این حجم از تماس ها هستند.
وی گفت :متاسفانه در برخی از موارد برقراری تماس با ۱۱۰ جنبه مزاحمت به خودذ گرفته و یا گاها غیر مرتبط با ماموریت های پلیس می باشد که نیاز است فرهنگ بهره برداری از این سامانه جا بیفتد تا پلیس بتواند خدمات با کیفیت تری به مردم ارائه نماید.
وی همچنین گفت: آمار تماس‌های مردم با دفتر نظارت همگانی بازرسی استان در مقایسه با سال قبل از آن، نیز بالغ بر ۸۰ درصد افزایش داشته است که این موضوع نشان دهنده اعتماد مردم به پلیس است.
این مقام مسئول خاطر نشان کرد: در طول سال ۱۳۹۷ بالغ بر ۳۰ جلسه ارتباط مستقیم فرماندهان و مسئولان انتظامی استان با مردم در محل دفتر نظارت همگانی برگزار شد که در طی این نشست ها به مسائل و مشکلات یک هزار و ۳۶۱ مراجعه کننده به صورت حضوری رسیدگی شد.
فرمانده انتظامی استان ایلام در ادامه این نشست خبری به تردد بیش از ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار زائر از پایانه مرزی مهران در سال ۱۳۹۷ اشاره کرد و گفت: از این تعداد بیش از ۳ میلیون و ۴۰۰ زائر ایرانی بودند که به عتبات عالیات مشرف شدند و بیش از ۱ میلیون و ۱۰۰ هزار زائر عراقی نیز وارد کشور جمهوری اسلامی ایران شدند.
سردار یاری همچنین به نتایج نظرسنجی انجام شده در ماموریت بزرگ اربعین اشاره کرد و گفت: نیروی انتظامی همواره در کنار اجرای مأموریت ها چگونگی اجرای آن را در معرض داوری مردم قرار می دهد.
وی گفت: در نظرسنجی صورت گرفته در اربعین ۹۷ نتایج حاصله به گونه ای بود که نیروی انتظامی را به انجام بیشتر کار و فعالیت و ارائه خدمات مضاعف به زائران حسینی ترغیب کرد.
فرمانده انتظامی استان ایلام کسب رضایتمندی ۸۴ درصدی از عملکرد نیروی انتظامی را از نتایج نظرسنجی ماموریت بزرگ اربعین عنوان کرد.
وی تصریح کرد: بر اساس نتایج این نظرسنجی بیشترین میانگین رضایت مربوط به نحوه گفتار در رفتار پلیس با زائران با کسب نمره ۸۶ از ۱۰۰ نمره بوده است.

 

*کشف علمی جرایم در استان/ افزایش ۱۲ درصدی کشف جرایم در ایلام
فرمانده انتظامی استان ایلام همچنین اظهار داشت: در سال ۹۷ بیش از ۱۲ درصد جرایم کشف و عاملان وقوع این جرایم دستگیر شده اند.
وی استفاده از سامانه های هوشمند علمی و تجهیز آزمایشگاه ها و به روز نمودن سیستم های بررسی صحنه های جرم را از علل موفقیت های پلیس استان در سال ۹۷ عنوان کرد و گفت: امسال بالغ بر ۴۰۰ مورد انواع جعل و کلاهبرداری در استان کشف شده است.
سردار یاری کشف بالغ بر ۵۵۰ فقره سرقت در سال ۹۷ را از موفقیت های کارآگاهان پلیس آگاهی عنوان کرد و گفت: در همین رابطه تعداد ۱۵۰ سارق نیز شناسایی و دستگیر شده اند.
وی در ادامه از رشد کشفیات در حوزه‌های کشف سرقت خودرو و موتور سیکلت در استان خبر داد و گفت: با تلاش‌های شبانه‌روزی کارآگاهان پلیس آگاهی از ابتدای سال ۹۷ تاکنون کشف سرقت مغازه ۷۱ درصد افزایش داشته و کشفیات سرقت‌های خودرو و موتورسیکلت نیز ۱۴۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است.
فرمانده انتظامی استان ایلام با اشاره به طرح ویژه پلیس آگاهی برای تعطیلات نوروز ۹۸ گفت: گشت ویژه پلاک خوان سیار در سطح شهر ایلام با هدف شناسایی خودروهای مسروقه و دارای دستور توقیف قضایی راه اندازی می شود و گشت های نت بوک پلیس نیز به منظور شناسایی سارقان و کشف اموال و وسایل نقلیه مسروقه فعال خواهد شد.
فرمانده انتظامی استان ایلام در ادامه این نشست خبری به افزایش ۴۷ درصدی کشف انواع سرقت ها در استان اشاره کرد و گفت: بیشت علل وقوع سرقت ها ناشی از غفلت و سهل انگاری افراد می باشد.
فرمانده انتظامی استان ایلام در ادامه کلاهبرداری های مالی، برداشت های غیرمجاز از حساب های بانکی به صورت اینترنتی و نشر اکاذیب را سه جرم عمده در فضای مجازی در استان طی سال ۱۳۹۷ عنوان مرد و گفت: حدود ۸۰ درصد جرایم در فضای مجازی در سال ۹۷ کشف شده است.پوی شناسایی و دستگیری باند رمالی و فالگیری در شبکه های اجتماعی و دستگیری اعضای باند موسوم به شاخ شکن در فضای مجازی و دستگیری هکر حساب های شهروندان در اینستاگرام را از جمله پرونده های شاخص پلیس فتا در سال ۱۳۹۷ عنوان کرد و گفت: امسال بالغ بر ۵ میلیارد ریال وجوه نقد شهروندان از کلاهبرداران فضای مجازی به مالباختگان عودت داده شده است.
فرمانده انتظامی استان ایلام مبارزه با قاچاق کالا و ارز را از اولویت‌های پلیس در سال ۹۷ عنوان کرد و گفت: در راستای تحقق شعار امسال مقام معظم رهبری گام‌های خوبی در حوزه مقابله با قاچاق در استان برداشته شده است.
وی گفت: عمده کشفیاتی که در حوزه قاچاق در استان بوده است شامل قاچاق فرآورده‌های نفتی، قاچاق کالا، مایحتاج خانواده ها، قاچاق اقلام ضد فرهنگی و … است که در هر حوزه ۱۰۰درصد در مقایسه با سال قبل افزایش کشفیات داشته‌ایم.
وی همچنین از کاهش وقوع جرایم خشن در استان در سال ۹۷ خبر داد و گفت: وقوع قتل در سال ۹۷ در مقایسه با سال قبل از آن، ۶۱ درصد کاهش یافته است و در عین حال صد درصد قتل‌های به وقوع پیوسته کشف و قاتلین آنها نیز دستگیر شده اند.
سردار یاری با اشاره به آمار بالای وقوع نزاع های فردی در استان از تعداد زیاد پرونده های مربوط به نزاع فردی به عنوان یکی از دغدغه‌های پلیس استان یاد کرد و گفت: نیاز است که دستگاه‌های فرهنگی استان، بزرگان و ریش سفیدان با ورود در این حوزه، استان را در مسیر قانون مداری و قانون پذیری سوق داده و جوانان را از پیامدهای عواقب تلخ نزاع و درگیری آگاه سازند.
وی گفت: با وجود آمار بالای نزاع های فردی اما وقوع نزاع دسته جمعی در استان طی سال ۹۷ در مقایسه با سال قبل از آن، ۲۳ درصد کاهش داشته است.
فرمانده انتظامی استان ایلام در پایان به کاهش ۱۳ درصدی وقوع تصادفات فوتی در استان در سال ۹۷ اشاره کرد و گفت: در مجموع آمار متوفیان ناشی از حوادث رانندگی در محورهای مواصلاتی برون شهری و معابر درون شهری طی سال ۹۷ در مقایسه با سال قبل بیش از ۸ درصد کاهش یافته است.
فرمانده انتظامی استان در ادامه به اولویت بندی جرایم استان در سال ۱۳۹۷ اشاره کرد و گفت: بر اساس کار کارشناسی و تحقیقاتی صورت گرفته نزاع و درگیری فردی، اعتیاد صنعتی، سرقت منزل و تصادفات مهم‌ترین آسیب‌ها و جرائم در سطح استان را تشکیل می دهد.
وی گفت بر اساس نتایج این طرح و پس از شناسایی آسیب ها و جرایم در سطح استان ، انتظامی شهرستان ها و رده های مختلف پلیس استان موظفند برنامه‌ها و فعالیت های خود را با در نظر قرار دادن این آسیب ها و جرایم پیش ببرند.

 

*کشف بیش از ۴۰۰ کیلو گرم انواع مواد مخدر در ایلام
سردار یاری در ادامه به کشف بیش از ۴۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر در سال ۹۷ در سطح استان اشاره کرد و گفت: با انهدام۱۶ باند خرید و فروش مواد مخدر در استان و دستگیری بیش از۱۵۴۶ خرده فروش و توزیع کننده مواد مخدر، استان ایلام همچنان محیطی نا امن برای قاچاقچیان مواد مخدر است.
وی با ابراز تاسف از رویکرد افراد معتاد به سمت مواد مخدر صنعتی و تلاش و سوداگران مرگ در این مسیر، از خانواده‌ها خواست با مراقبت بیشتر از فرزندان خود از افتادن آنها در دام اعتیاد پیشگیری کنند.

 

*طرح مکنا، طرحی برای ارائه خدمات مضاعف به مردم
سردار یاری فرمانده انتظامی استان ایلام در ادامه طرح مکنا را یکی از موثرترین طرح های ناجا در راستای ارتقاء میزان بهره‌وری سازمانی عنوان کرد و یادآور شد: با اجرای دقیق و هدفمند این طرح کارایی کارکنان در رده‌های اجرای پلیس به مقدار قابل توجهی افزایش یافته است.
وی گفت:ایجاد آمادگی در کارکنان برای ارائه خدمات مضاعف و بی منت به مردم یکی از اهداف بنیادین پلیس است که نیروی انتظامی با علم به این موضوع تمام توان خود را برای اصلاح فرآیندها و انجام ماموریت های محوله در کلانتری ها به کار گرفته است.
فرمانده انتظامی استان ایلام با اشاره به اینکه کلانتری‌ها و پاسگاه‌های انتظامی نقطه آغاز مبارزه و برخورد پلیس با مجرمان و متخلفان بوده و نماد عینی برقراری نظم و امنیت در جامعه است می بایست از نظر رفتاری و اخلاقی در جامعه نمونه باشد.
وی تحول در کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها را یک اقدام اساسی و راهبردی برای ارتقاء امنیت اجتماعی و افزایش رضایتمندی مردم عنوان کردو گفت: طرح مکنا،در واقع طرحی برای ارائه خدمات مضاعف به مردم است.
.
این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد:بهسازی و خوشایند سازی محیط ، یکسان سازی چرخه خدمات در واحدهای انتظامی در سریعترین زمان در واحدهای اجرایی پلیس و به ویژه کلانتری ها از اهداف اجرایی طرح مکنا بوده است.

 

*معتمدین محلی و بزرگان استان ، پتانسیلی عظیم برای برقراری حفظ نظم و آرامش 
فرمانده انتظامی استان ایلام در ادامه این نشست امنیت را یک تولید جمعی دانست و گفت:تمام اقشار،سازمان ها و نهادهای اجتماعی به نوعی در تحقق امنیت اجتماعی جامعه دخیل هستند.
وی با اشاره به اینکه امروزه آسیب های اجتماعی نظیر بزهکاری و انحرافات اجتماعی در کنار معضلات دیگر به یکی از منابع ظهور و گسترش احساس ناامنی در بین مردم تبدیل شده است گفت: نیروی انتظامی به تنهایی نمی تواند در تامین امنیت و حفظ آن موفق باشد لذا تشکل های مردمی و اقشار مختلف جامعه می توانند در مبارزه علیه ناامنی و تأمین امنیت با پلیس مشارکت نمایند.
سردار یاری گفت: جهت برقراری امنیت پایدار پتانسیل های فراوانی وجود دارد که به مدد آنها می توان خواسته به حق مردم که همانا برقراری امنیت پایدار است را جامه عمل پوشاند. از جمله این پتانسیل ها در سطح استان ایلام می تواند به وجودمعتمدین ، بزرگان ، ریش سفیدان و سران ایلات و قبایل اشاره کرد.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: ایلات و قبایل سلحشور استان ایلام همانطوریکه در ۸ سال دفاع مقدس با پایداری و مقاومت و شجاعت خود توانستند سرنوشت جنگ را تعیین کنند و به نحو مطلوب از مرزهای خاکی کشورمان و ناموس و شرف خود در مقابل دشمن متجاوز دفاع کردند امروز نیز درسنگری دیگر می توانند همراه متولیان برقراری امنیت کمک شایانی به جامعه خود بکنند.
وی تصریح کرد: نیاز است اقشار مختلف مردم علی الخصوص سران ایلات وقبایل استان ایلام با نفوذ خود در سطح جامعه نسب به آگاه سازی جوانان اقدام کنند و با ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یک فریضه الهی در جامعه نقش موثری را در پیشگیری از این انحرافات داشته باشند.

 

*ایلام؛ رتبه اول کاهش تصادفات برون شهری
سردار نورعلی یاری در ادامه این نشست با اشاره به اینکه کاهش تلفات ناشی از حوادث رانندگی یکی از اولویت های پلیس استان در سال ۹۷ بوده است گفت: از همان ابتدای سال تلاش شد با افزایش گشت های پلیس راه در جاده های استان، استفاده از تجهیزات مناسب و به روز از طرفی حذف نقاط حادثه خیز و بازسازی و بهسازی برخی محورهای مواصلاتی توسط راهداری و همچنین همراهی خوب رانندگان توفیقاتی در این حوزه حاصل شد.
وی گفت: بر اساس آمارهای پزشکی قانونی، استان ایلام در سال ۹۷ رتبه اول کاهش تصادفات برون شهری را به خود اختصاص داده است.
فرمانده انتظامی استان ایلام در ادامه به مأموریت بزرگ و عظیم اربعین حسینی (ع) اشاره کرد و گفت: با اقداماتی که در حوزه تامین امنیت ترافیک زائران در اربعین حسینی در محورهای مواصلاتی استان صورت گرفت از وقوع بسیاری از حوادث رانندگی پیشگیری به عمل آمد.
وی گفت: بر اساس بررسی‌های به عمل آمده و اخذ آمار دستگاه های تردد شمار، بالغ بر یک میلیون خودرو در ایام اربعین حسینی در مسیرهای منتهی به مرز مهران تردد داشتند که با تلاش‌های صورت گرفته شاهد کمترین میزان وقوع حوادث رانندگی در این ایام بودیم.
سردار یاری با ارائه آماری از فعالیت های آموزشی و فرهنگ سازی در این حوزه گفت: در طول سال ۹۷ بالغ بر ۲۵ هزار دانش‌آموز، دهیار، راننده و … تحت آموزش‌های کارشناسان پلیس راه استان قرار گرفتند.
وی اجرای طرح کنترل سلامت ناوگان حمل و نقل عمومی بار و مسافر، توزیع کلاه ایمنی در بین راکبان موتورسیکلت، اجرای طرح آشکار سازی ادوات کشاورزی، برگزاری برنامه های آموزشی و اجرای مسابقات پیامکی در صدا و سیمای مرکز استان و برگزاری کلاسهای چهره به چهره را از عمده فعالیت‌های آموزشی و فرهنگی پلیس راه در سال ۹۷ عنوان کرد.
کاهش ۳۵ درصدی تلفات ناشی از حوادث رانندگی در معابر درون شهری استان
فرمانده انتظامی استان ایلام گفت: با اجرای طرح‌های ویژه‌ی ترافیکی و برخورد با تخلفات حادثه ساز و رانندگان در سال ۹۷ تلفات ناشی از حوادث رانندگی در معابر درون شهری استان در مقایسه با سال قبل از آن ۳۵ درصد کاهش یافت.
وی خاطرنشان کرد: در سال ۹۷ توقیف خودروهای حادثه ساز در معابر درون شهری استان ۲۴ درصد افزایش داشته است.
سردار یاری ادامه داد: در این سال همچنین بالغ بر ۷۵۰ دستگاه خودرو با خلافی بالای یک میلیون تومان توقیف و ۴۷ جلد گواهینامه رانندگان متخلف و معتاد نیز ضبط شد.
فرمانده ارشد انتظامی استان، اجرای طرح ویژه بانو یاران پلیس را از طرح‌های موفق پلیس راهنمایی و رانندگی استان در سال ۹۷ عنوان کرد و گفت: این بانو یاران که از میان بانوان شاغل در ادارات و نهادهای دولتی به عضویت این طرح در آمده‌اند در امر پیشگیری از حوادث رانندگی و آموزش و فرهنگ سازی فعالیت های خود را آغاز کردند.

 

*تحولی عظیم در حوزه فعالیت‌های علمی و تحقیقاتی پلیس صورت گرفته است
فرمانده انتظامی استان ایلام در ادامه سال ۹۷ را سال اندیشه ورزی و پژوهش محوری پلیس عنوان کرد و گفت: امسال با انعقاد تفاهم نامه همکاری با مراکز علمی و دانشگاهی و جذب ایده های برتر نخبگان دانشگاهی و جلب مشارکت مراکز علمی و پژوهشی گام‌های موثری در جهت ارتقاء دانش علمی و تحقیقاتی پلیس استان برداشته شد.
وی واگذاری چهار طرح تحقیقاتی در حوزه آسیب‌های استان، تهیه و تدوین سند برنامه ریزی فعالیت های پلیس، برگزاری نشست های علمی و تخصصی و برپایی نمایشگاه های پژوهشی را از دیگر فعالیت‌های علمی و تحقیقاتی پلیس استان عنوان کرد و گفت: با حضور اساتید و کارشناسان دانشگاهی کارگاه های آموزشی ویژه کارکنان انتظامی استان برگزار و بالغ بر ۱۰ جلسه سخنرانی و اندیشه ورزی در ستاد انتظامی استان ایلام برگزار شد.
سردار یاری خاطرنشان کرد: با چاپ فصلنامه دانش انتظامی پلیس استان مهمترین دستاوردها و یافته های علمی نخبگان دانشگاهی و کارشناسان درون‌سازمانی گردآوری و در اختیار مخاطبان قرار گرفته است.

 

*امروز جامعه، پلیس را در کنار خود می بیند
فرمانده انتظامی استان ایلام در این نشست خبری به رویکرد جامعه محوری پلیس به عنوان یکی از موفقیت‌های پلیس در سال‌های اخیر اشاره کرد و گفت: معاونت اجتماعی نیروی انتظامی در سال های اخیر به خوبی توانسته است همراهی مردم را با پلیس سبب شود و در جهت حفظ و ارتقاء سرمایه های اجتماعی نیروی انتظامی چشمگیر فعالیت نماید.
وی آموزش فرهنگ سازی، اطلاع‌رسانی و پژوهش را از عمده حوزه های ماموریتی این معاونت در نیروی انتظامی عنوان کرد و گفت: در سال ۱۳۹۷ بالغ بر ۲۷۰ کلاس آموزشی ویژه مهدهای کودک ،دانش‌آموزان ،دانشجویان ،کارکنان ادارات دولتی، بسیجیان ،اصناف ،بازاریان و رانندگان برگزار و بیش از ۱۵۰ هزار بسته آموزشی در بین جامعه هدف توزیع شده است.
سردار یاری تهیه فیلم های مستند در حوزه آسیب‌های اجتماعی ،برقراری و حفظ تعامل با اصحاب رسانه و خبرنگاران، برگزاری نشست های علمی، تخصصی با مراکز علمی و دانشگاهی و برپایی نمایشگاه های عمومی و تخصصی با موضوع آسیب های اجتماعی را از دیگر فعالیت های این حوزه عنوان کرد.
این فرمانده ارشد نیروی انتظامی راه اندازی کانال پیام رسان سروش به آدرس «police _ ilam @» را از اقدامات موثر پلیس در حوزه اطلاع رسانی و آموزش همگانی عنوان کرد و گفت: اخبار نیروی انتظامی بدون واسطه ،دقیق و در کمترین زمان ممکن در اختیار رسانه ها و سایر مردم قرار می گیرد.
وی همچنین به راه اندازی مراکز مشاوره و مددکاری در کلانتری‌ها و پاسگاه‌های انتظامی اشاره کرد و گفت: در سال ۱۳۹۷ بیش از ۸ هزار پرونده در مراکز مشاوره و مددکاری کلانتری های استان تشکیل شده که بالغ بر ۷۱ درصد این پرونده‌ها به مصالحه انجامیده است.
فرمانده انتظامی استان مشکلات خانوادگی نزاع و درگیری و مشکلات حقوقی را از اولویت‌های پرونده‌های ارجاع به دوایر مددکاری اجتماعی در کلانتری‌ها و پاسگاه‌های انتظامی استان عنوان کرد.
سردار یاری تصریح کرد: با اقداماتی که در حوزه اجتماعی صورت گرفته است امروز جامعه، نیروی انتظامی را در کنار خود می بیند و مردم به پلیس اعتماد و اطمینان دارند./ندای زاگرس

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.