کد خبر : 2341
تاریخ انتشار : شنبه ۹ تیر ۱۳۹۷ - ۰:۳۸

دبیر شورای فرهنگ عمومی یزد:

شهرسازی و معماری نوین نیازمند اعتبار بخشی است

شهرسازی و معماری نوین نیازمند اعتبار بخشی است

مجید جوادیان زاده در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان اردکان اضافه کرد: فرهنگ از باورها، ارزش ها و هنجارهای اجتماعی تشکیل می شود که در کنار هم فرهنگ جامعه را تشکیل می دهند. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد در ادامه مهمترین وظیفه شورای فرهنگ عمومی را اجماع فرهنگی در راستای تحقق توسعه فرهنگی دانست.

مجید جوادیان زاده در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان اردکان اضافه کرد: فرهنگ از باورها، ارزش ها و هنجارهای اجتماعی تشکیل می شود که در کنار هم فرهنگ جامعه را تشکیل می دهند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد در ادامه مهمترین وظیفه شورای فرهنگ عمومی را اجماع فرهنگی در راستای تحقق توسعه فرهنگی دانست.
وی ادامه داد: اجماع فرهنگی به معنای اتفاق نظر نسبی در خصوص مفاهیم اصلی فرهنگی است که این امر از دل بحث ها و تبادل نظرهای پیوسته و مستمر حاصل می شود.
به گفته جوادیان زاده باید مجددا شهرهایی از جمله اردکان بر محور سرمایه ها و برندهای فرهنگی باز تعریف و باز آرایی شود و از این طریق به کیفیت بهتری در زندگی اجتماعی دست یابد.
همچنین رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اردکان یادآور شد: تسریع برنامه های توسعه فرهنگی در دستور کار قرار دارد چرا که داشتن برند فرهنگی برای شهرستان لازم است.
وی تصریح کرد: در فرهنگ اردکان تغییراتی به وجود آمده است و احساس می کنم این تعارض باعث تاثیر بر روی مردم و فرهنگ شهرستان شده است.
نسرین سبحان افزود: توسعه موجب بروز مشکلاتی در شهر می شود، اما توسعه نیز راه خود را دارد و باید مسیر خود را طی کند، در خصوص توسعه اردکان نیز می توان به توسعه صنایع و اقتصادی اشاره کرد که در این میان توسعه فرهنگی مظلوم واقع شده است.
وی ادامه داد: برای توسعه فرهنگی ، فرصت ها را از دست می دهیم و از لحاظ روانی مردم و مخصوصا مادران را دچار مشکل کرده ایم چرا که برای تربیت فرزندان خود دچار نگرانی هایی هستند.
این مسئول فرهنگی اظهار کرد: ما باید مبنای فرهنگ را بر تاریخ ، سنت و دین قرار دهیم که متاسفانه دستخوش مباحثی شده که نیازمند بررسی بیشتری است.
سبحان یادآور شد: ما در توسعه فرهنگی نیازمند برنامه ریزی هستیم ، شورای فرهنگ عمومی بیشترین و مهمترین جایگاه در حل مشکلات فرهنگی شهرستان را دارد.
وی اظهار کرد: ما نیازمند تحقیقات ژرف و مهمی در این خصوص هستیم و باید علت مشکلات قبل را بررسی کنیم، درست است که اردکان از دیگر استان ها و کل کشور جدا نیست اما در عین حال می بینیم که بحث فرهنگ آنقدر پیچیده است که هرکس برای آن نظریه ای می دهد.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اردکان یادآور شد: در اردکان که در حال توسعه صنعتی است ؛ افرادی وارد حوزه اجتماعی شدند که تاثیر بالایی در فرهنگ مردم دارد.
سبحان افزود: اردکانی ها باید بدانند که در توسعه پایدار در کجا قرار گرفته اند و چه آینده ای در پیش رو دارند، و ما به عنوان افراد تاثیر گذار در حوزه فرهنگی چقدر می توانیم در این بحث خوب پیش رویم؟ ما باید در حوزه فرهنگ به طریقی عمل کنیم که مردم و مادران اردکانی حداقل از لحاظ تربیت فرزندان خود نگران نباشند.
وی تاکید کرد: از وقتی که مردم اردکان تربیت فرزندان خود را به دبیرستان ها و مدارس سپردند دیگر نتوانستند ورود فرهنگ بیگانه را کنترل کنند.
این مسئول ادامه داد: خانواده ها ، نگرانی هایی دارند باید حرکت هایی انجام دهند ، باید بدون مرز بندی و با احترام به عقاید فرهنگی زندگی مسالمت آمیز و خوبی داشته باشیم و از ابزار توسعه فرهنگی به نوعی استفاده کنیم تا به ابعاد جامع آن دست پیدا کنیم.
مرکز شهرستان ۹۸ هزار نفری اردکان در ۶۰ کیلومتری شمال شهر یزد قرار دارد./ایرنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.