کد خبر : 25073
تاریخ انتشار : جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۹

آیت‌الله امامی کاشانی در خطبه‌های نماز جمعه:

سیاست جمهوری اسلامی ایران صلح با تمام دنیا است

سیاست جمهوری اسلامی ایران صلح با تمام دنیا است

آیت‌الله محمد امامی کاشانی ظهر امروز در خطبه‌ دوم نماز جمعه این هفته تهران، با اشاره به دیدار هیات دولت با رهبر انقلاب گفت: در دیدار اعضای دولت با رهبر انقلاب، نکات بسیار آموزنده و مهمی در فرمایشات ایشان مطرح شد؛ مسئله نخست اقتصاد است و اینکه باید اقتصاد را رونق داد و کشور را

آیت‌الله محمد امامی کاشانی ظهر امروز در خطبه‌ دوم نماز جمعه این هفته تهران، با اشاره به دیدار هیات دولت با رهبر انقلاب گفت: در دیدار اعضای دولت با رهبر انقلاب، نکات بسیار آموزنده و مهمی در فرمایشات ایشان مطرح شد؛ مسئله نخست اقتصاد است و اینکه باید اقتصاد را رونق داد و کشور را فقر نجات داد، از سوی رهبری توصیه شد و ایشان فرمودند مانند کشورهای سرمایه‌داری مانند آمریکا که سرمایه‌داران یک طرف و فقرا طرف دیگر هستند، نباشیم.

وی با بیان اینکه در ایجاد تولید و اشتغال توسط افراد سرمایه‌دار بحثی نیست، اظهار داشت: بحث این است که این سرمایه و کار صرف چه کارهایی شود، پول باید صرف کارهایی شود که برای کشور مفید است مانند تولید نه کارهایی که برای کشور مفید نیست. باید به درآمد نگاه نشود و به کار و تولید توجه کرد. دولت باید نسبت به قوانین دست و پاگیر در مقابل سرمایه‌گذار توجه کند، مجلس موانع را از بین ببرد و امنیت در کشور زیاد شود. در این صورت سرمایه‌دار از سرمایه‌اش استفاده می‌کند، کار زیاد و اشتغال ایجاد می‌شود.

نباید در کشور فقر وجود داشته باشد

تولیت مدرسه عالی شهید مطهری با تاکید بر اینکه نباید در کشور فقر وجود داشته باشد، تصریح کرد: فقر بلای بدی است، باید اقتصاد کشور را مراقبت کرد و جلوی احتکار را گرفت. اگر انسان توجه داشته باشد، ذره‌ای دین و ولایت داشته باشد و بویی از امام عصر (عج) و امیرالمومنین (ع) استشمام کند، پول‌ها را به خارج نمی‌فرستد و احتکار و گرانفروشی نمی‌کند.

امامی کاشانی ادامه داد: فاسد مالی ناشی از غفلت خداست، او فکر نمی‌کند آن طرفش آتش است و در همین دنیا نیز دچار بدبختی می‌شود.

وی با اشاره به مسئله فرهنگ در فرمایشات رهبری در دیدار با هیات دولت خاطرنشان کرد: برای اینکه فرهنگ اسلام رشد پیدا کند و کمال پیدا کنیم، کاری را باید قبلا انجام دهیم و آن، رصد کردن اخلاق‌ها و رفتارهاست، یعنی مراکز علمی که می‌توانند آمار تهیه کنند، بگویند امسال مساجد چگونه بود؟ نمازها چطور بود؟ نماز جماعت‌ها امسال بیشتر بود یا پارسال؟ حجاب چطور بود؟ آیا به حجاب توجه شده است یا خیر ؟ اگر به حجاب توجه نشده، چه باید کرد و چه راهی برای دادن تقوا به دختران و فرزندان اسلام کرد؟

دست‌اندرکاران هم باید برای مردم فکری کنند

امام جمعه موقت تهران افزود: کسانی که رباخواری می‌کنند، کم شده‌اند یا زیاد؟ دروغ کم شده است یا زیاد؟ کسانی که حکم باطل صادر می‌کنند این حکم‌ها در محاکم قضایی و غیرقضایی چطور شده است؟ باید آمار علمی و فنی داد تا براساس آن تحلیل کرد و بعد مسئولان اخلاق و فرهنگ بر آن کار کرد. صداوسیما کار کند و بگوید چه باید کرد، افراد کاربلد و وارد بیاورند و آنها در صداوسیما برای مردم حرف بزنند. اکنون زمان اهمیت دادن به اخلاق است.

امامی کاشانی با اشاره به پیشرفت‌های حاصله در صنعت دفاعی کشور ابراز داشت: مقام معظم رهبری چند سال قبل به مسئولان وزارت دفاع گفتند بروید و کار کنید. آنها طراحی‌ها کردند که از جمله آنها پدافند «باور» بود تا باور کنیم که می‌توانیم، قدرت داریم و در برابر دشمن استقامت می‌کنیم. دشمن خیال می‌کند با مشکلات اقتصادی ملت ایران دست از انقلاب برمی‌دارد، در حالی که به فضل خدا، دست امام عصر (عج) بر سر ملت است. ملت ایران ایثار، فداکاری و صبر دارد ولی دست‌اندرکاران هم باید برای مردم فکری کنند.

وی در تشریح سیاست کشور در عرصه جهانی بیان کرد: سیاست اسلام و جمهوری اسلامی ایران این است که می‌خواهد با تمام دنیا در صلح باشیم. ما می‌گویم دشمن را باید به عقب زد و دشمنی را از بین برد، مگرنه ایران همواره در آرامش بوده و آرامش دنیا را می‌خواسته است. این چهل سال هم نشان داد چه کرده و چه می‌خواهد و آمریکا، صهیونیست‌ها و اقمارشان هم نشان داده‌اند که چه می‌خواهند.

ایران از تمام گردنه‌های مشکل اقتصادی نجات می‌یابد

این عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه امروز دشمن استقامت ایران را فهمیده است، یادآور شد: ایران با مقاومت به عظمت امروز رسیده است. ترامپ ابله است، این ابلهی را به دنیا نشان داده‌ای ولی ایران شجاع و قوی است. رهبر انقلاب شجاعت را در تمام جوانان و امام خمینی در ملت ایران تزریق کرده‌اند. الحمدالله جمهوری اسلامی ایران از تمام گردنه‌های مشکل اقتصادی هم نجات پیدا خواهد کرد.

امامی کاشانی با اشاره به فرا رسیدن روز خانواده عنوان کرد: خانواده‌ها باید از خانواده فاطمه (س) و علی (ع) یاد بگیرد. خانه محل امنیت است. زن و شوهر باید امنیت در خانواده را زیاد کنند. بحث‌ها، خلاف‌گویی‌ها و مقابله‌ها حرام است تا بچه‌ها خوب تربیت شوند. داشتن فرزند موجب گرم شدن خانه است بنابراین امت هرچه قوی‌تر، محکم‌تر و جمعیتش بیشتر باشد، عظمت این امت در دنیا بیشتر و اثرگذاری‌اش هم بیشتر است.

وی اضافه کرد: خانم‌ها خانه‌داری و تربیت فرزندان را فدای کار بیرون و درس خواندن نکنند، من نمی‌گویم آنها کار نکنند و درس نخوانند ولی تربیت فرزند، اولویت است.

تاثیر سریال‌های مذهبی از مداحی و سینه‌زنی هم بیشتر است

تولیت مدرسه عالی شهید مطهری در خطبه‌ نخست نماز جمعه این هفته تهران، به عید غدیر خم و مسئله ولایت اشاره کرد و گفت: دین زمانی نعمت دارد که با ولایت همراه باشد، نبوت با ولایت همراه است. شیخ شهاب‌الدین سهرودی می‌گوید نبوت و ولایت یا سنت و کتاب در آسمان‌ها یکی بودند و روی زمین دو تا شدند. یعنی یک حقیقت در عالم غیب بود که در عالم زمین دو تا شد. یکی توسط پیامبر اکرم (ص) اداره شد و دومی یعنی امامت را امیرالمومنین (ع) و یازده فرزند مدیریت کردند.

امامی کاشانی با تاکید بر اینکه یک کتاب، هم متن و هم تفسیرش یکی است، اظهار داشت: اگر کسی کلامی را گفت و روشن نبود، کسی که به این کلام آگاه است و آن را روشن کرد، این همان کلام است که اکنون معلوم شده است. از این جهت در حقیقت مسئله ولایت و امامت و نبوت در عالم بالا یک حقیقت است. کلام به زمین می‌آید. پیامبر (ص) مامور ابلاغ وحی و امیرالمومنین (ع) مامور تبیین حقیقت است.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه ولایت بزرگترین نعمت است، تصریح کرد: بهره ولایت در ارتباط بودن با ولی خداست. باید اعمال‌مان را با وی تطبیق دهیم. خانه، کار، اخلاق، گفتار، کردار و اقتصادمان را با او تطبیق دهیم. تمام خیر و شر را باید با نعمت ولایت مقایسه کرد و ولایت را تراز خود بدانیم، اگر بخواهیم اعمال‌مان را رصد و سنجش کنیم، کارهایمان را باید با ولی خدا مطابقت دهیم.

امامی کاشانی با اشاره به سالگرد شهادت مسلم بن عقیل در روزهای گذشته خاطرنشان کرد: مجامع ما باید عظمت ولایت را بیان کنند، رسانه‌ها و صداوسیما فیلم‌هایی از افراد و ماجراهایی نظیر مسلم بن عقیل را بسازند و نشان دهند. اگر این فیلم‌ها و سریال‌های مرتبط با اهل بیت (س) ساخته شود اثرش از مداحی‌ها، کف زدن‌ها و سینه‌ زدن‌ها بیشتر است./ایرنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.