دوشنبه ۱۱ اسفند, ۱۳۹۹
قالب ناب نیوز نسخه جدید 1.2

نایب رییس اسبق فدراسیون:

 حق رای چندان در فوتبال زنان سرنوشت‌ساز نیست

    بازدید : 322
«فریده شجاعی» روز پنجشنبه در گفت و گو با ما،…

سه شنبه, ۲ مرداد, ۱۳۹۸ :: ۱۲:۳۴

کد خبر : 23512

«فریده شجاعی» روز پنجشنبه در گفت و گو با ما، اظهار داشت: در مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال، همه مرد هستند و تنها یکی از آنها زن است. نمی‌توانیم از مردان انتظار داشته باشیم که از حقوق زنان دفاع کنند.

وی افزود: شاید مدیران باشگاه‌ها عنوان کنند که از فوتبال زنان حمایت می‌کنیم اما از نظر فیزیکی بهتر این است که تعداد زنان در مجمع بیشتر باشد. یک یا ۲ زن در مجمع ۷۵ نفره فدراسیون صورت خوشی ندارد. باید راهکاری برای احقاق حقوق زنان در فوتبال پیدا کرد.

نایب رییس اسبق فدراسیون فوتبال بیان کرد: برای آنکه تعداد زنان در مجمع انتخاباتی افزایش یابد باید سیاست‌گذاری‌هایی انجام شود. گرچه حق رای نمی‌تواند چندان در فوتبال زنان سرنوشت‌ساز باشد چون فوتبال در تمام دنیا یک ورزش مردانه است. درست است که دوست داریم زنان را به اندازه مردان ببینند اما هیچ جای دنیا این اتفاق نمی‌افتد.

 وی عنوان کرد: جام جهانی مردان و زنان را مقایسه کنید. این رشته از ابتدا مردانه بوده و مسئولان آن مرد هستند. به نظرم اگر هم زنی حق رای داشته باشد، چیزی را عوض نمی‌کند و باز هم رای را به مردان می‌دهند.

شجاعی یادآور شد: ساختار فدراسیون فوتبال از بنیان خراب است و باید درست شود. اینکه زنان بتوانند در مجمع حق رای داشته باشند تنها با تغییر اساسنامه صورت می‌پذیرد./ایرنا

نظرات

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمام حقوق این سایت متعلق به قالب خبری ناب نیوز می باشد . طراحی شده توسط خلیلان رسانه